Jak ręcznie dodać okładkę albumu w iTunes

iTunes bardzo dobrze organizuje Twoją muzykę. Jedynym haczykiem jest to, że musisz kupić swoją muzykę z iTunes. Jeśli kupujesz muzykę z innego miejsca niż iTunes, może ona również nie być zorganizowana. Może brakować okładki albumu, może nie być metadanych, a albumy mogą być pomieszane. Zwykle iTunes wyszukuje i dodaje okładki albumów, gdy ich brakuje. Pod warunkiem, że kupiłeś muzykę legalnie, iTunes zajmie się nią. Mimo to wciąż są chybienia. iTunes nadal może nie znaleźć okładki albumu lub dodać jej do utworu. Takich przypadków będzie oczywiście niewiele, ale można je obejść. Możesz ręcznie dodać okładkę albumu w iTunes. Jeśli nie podoba Ci się okładka albumu, którą iTunes dodał do utworu, możesz ją nawet zmienić. Oto jak.

Znajdź okładkę albumu

Skorzystaj z wyszukiwarki grafiki Google lub odwiedź witrynę internetową artysty, aby znaleźć okładki albumów. Często albumy mają różne wersje okładek, a ich różnorodność może zmylić iTunes, powodując brakujące okładki albumów. Okładka albumu to w zasadzie obraz, który zapisujesz. Będzie to plik JPG lub PNG. Zapisz go w dowolnym miejscu, w którym możesz łatwo uzyskać do niego dostęp.

Znajdź swój utwór w swojej bibliotece iTunes

Otwórz iTunes i przejdź do swojej biblioteki muzycznej. Poszukaj utworu z brakującą okładką albumu. Upewnij się, że utwór jest odtwarzany poprawnie, tj. Nie jest uszkodzony. Jeśli utworu nie ma w Twojej bibliotece, znajdź go w swoim systemie i przeciągnij i upuść do biblioteki iTunes.

Dodaj okładkę albumu

Kliknij prawym przyciskiem myszy utwór, do którego chcesz ręcznie dodać okładkę albumu. Wybierz „Uzyskaj informacje” z menu kontekstowego. Otworzy się okno informacji o utworze. Tutaj możesz zobaczyć szczegółowe informacje o utworze, takie jak długość, ocena, wykonawca, album itp. ITunes doda teksty, jeśli je znajdzie. Okienko informacyjne posiada specjalną zakładkę „Grafika”. Wybierz to.

Tutaj możesz zobaczyć niepoprawną okładkę albumu lub brak okładki albumu. Jeśli nie ma okładki albumu, możesz ją dodać ręcznie. Kliknij przycisk „Dodaj grafikę” i wybierz obraz graficzny, który zapisałeś wcześniej. iTunes doda go od razu. Po zsynchronizowaniu biblioteki iTunes z iPhonem grafika zostanie również zsynchronizowana z telefonem.

Możesz zastąpić istniejącą grafikę ścieżki wybranym obrazem. Gdy prześlesz nową grafikę, zastąpi ona starą dodaną przez iTunes.

Pobierz okładki albumów przez iTunes

Zanim zdecydujesz się ręcznie dodać okładki albumów do wszystkich swoich utworów, pozwól iTunes spróbować. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny utwór w bibliotece iTunes i wybierz „Uzyskaj informacje” z menu kontekstowego. Przejdź do zakładki Grafika w oknie informacyjnym. Kliknij prawym przyciskiem myszy okładkę albumu lub puste miejsce, jeśli nie ma grafiki, i wybierz „Pobierz okładkę albumu”.

Jeśli iTunes nie znajdzie grafiki dla niektórych utworów, powie ci to. Możesz wyświetlić listę wszystkich utworów, których iTunes nie mógł znaleźć grafiki, i ręcznie dodać okładki albumów w iTunes dla każdego utworu.

iTunes nie może znaleźć grafiki, jeśli występuje problem z metadanymi utworu. Metadane informują iTunes, do którego albumu i wykonawcy należy utwór. To podstawowe informacje potrzebne do znalezienia dzieła sztuki. Jeśli go brakuje, iTunes nie będzie mógł znaleźć grafiki.

x