Jak udostępniać klipy z gry i zrzuty ekranu na kanale Xbox w systemie Windows 10

GameDVR to funkcja aplikacji Xbox w systemie Windows 10, która umożliwia nagrywanie rozgrywki lub robienie zrzutów ekranu w dowolnym momencie. Funkcja zrzutu ekranu i nagrywania ekranu nie jest dostępna tylko po to, abyś mógł na zawsze zachować swoje osiągnięcia w grach. Możesz udostępniać je w swoim strumieniu aktywności, aby Twoi znajomi mogli je zobaczyć. Może to nie być powszechna wiedza, ponieważ nie ma opcji udostępniania zdjęć lub filmów z sekcji Aktywność. Aby udostępnić zrzut ekranu lub wideo, musisz przejść do sekcji GameDVR w aplikacji Xbox, znaleźć zrzut ekranu / wideo, a następnie przesłać je. Oto jak.

Najpierw otwórz grę i zrób zrzut ekranu lub nagraj wideo. Jeśli zdecydujesz się zrobić zrzut ekranu, upewnij się, że używasz skrótu klawiaturowego Win + Alt + Prnt Screen. Spowoduje to zapisanie skrótu do folderu, z którego odczytuje GameDVR. Jeśli używasz ekranu Win + Prnt, aplikacja Xbox nie będzie w stanie go znaleźć.

Otwórz aplikację Xbox. Kliknij przycisk hamburgera w lewym górnym rogu i wybierz „GameDVR”.

gamedvr-xbox

Następnie sprecyzuj, co chcesz udostępnić. Pliki można sortować według zrzutów ekranu lub klipów z gier, a także według daty lub gry.

zrzut ekranu gamedvr-xbox

Przewiń pliki i wybierz ten, który chcesz udostępnić. Jeśli jest to klip z gry, możesz go odtworzyć przed udostępnieniem. Kliknij przycisk „Prześlij”, gdy będziesz gotowy, aby udostępnić go znajomym. Przycisk Prześlij pokazuje postęp przesyłania po kliknięciu.

gamedvr-xbox-upload

Jeśli chcesz udostępnić klip lub obraz, którego nie zrobiłeś, za pośrednictwem paska gier Xbox, możesz to zrobić, kopiując / przenosząc go w to miejsce;

C:UsersYourUserNameVideosCaptures

W tym miejscu GameDVR zapisuje zarówno klipy, jak i zrzuty ekranu. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w systemie Windows 10, ta mała funkcja jest zgrabna i bardzo niejasna. Użytkownicy konsoli Xbox, którzy udostępniają swoją aktywność i / lub regularne aktualizacje, prawdopodobnie pomyślą, że nie ma sposobu na udostępnianie klipów lub obrazów, ponieważ w kolumnie Aktywność w aplikacji Xbox brakuje elementów sterujących. To jeszcze jeden obszar, który wymaga uwagi firmy Microsoft.