Udostępnij teraz w social media:


Najbardziej przydatne narzędzia są często najprostsze. Przykładem; Licznik postaci. Jest to dodatek do przeglądarki Firefox, który może policzyć liczbę znaków w zaznaczonym tekście. Licznik słów jest często częścią aplikacji, takich jak edytory tekstu. Możesz go znaleźć w MS Word i Google Docs. Narzędzie to jest przewidywalnie przydatne, ponieważ użytkownik może potrzebować określonej liczby słów podczas pracy nad dokumentem. Tak jak limity liczby słów są często ważne podczas tworzenia dokumentu, tak samo liczba znaków jest ważna, gdy publikujesz cokolwiek online.

Zainstaluj Licznik postaci i odwiedź dowolną stronę internetową. Zaznacz tekst, dla którego chcesz znaleźć liczbę znaków, i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym zobaczysz opcję, która brzmi „Znaki:”, a następnie liczbę znaków w zaznaczonym tekście.

Sprawdź -   Jak naprawić aparat iPhone'a nie będzie ostry

Liczba znaków ma znaczenie, ponieważ media społecznościowe ograniczają długość wiadomości, którą możesz opublikować. Twitter jest oczywistym przykładem, ale LinkedIn jest również dość restrykcyjny pod tym względem.

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał przesyłać posty między witryną mediów społecznościowych, która jest bardziej hojna z liczbą słów, a taką, która jest bardziej restrykcyjna, to narzędzie będzie niezwykle pomocne.

Licznik postaci jest przydatny nie tylko wtedy, gdy spędzasz dużo czasu w mediach społecznościowych. Wiele formularzy online, które wypełniasz, często ma limit znaków i zaniedbują sposób liczenia znaków. W przypadku braku narzędzia takiego jak Licznik znaków, musisz skorzystać z aplikacji innej firmy, aby znaleźć liczbę znaków. To nie jest najwygodniejszy sposób pracy.

Sprawdź -   Jak słuchać Apple Music w systemie Linux

Licznik znaków jest zgodny ze swoją nazwą, tzn. Zlicza tylko znaki i nie dokłada wszelkich starań, aby podać liczbę słów w wybranym tekście. Jest to prawdopodobnie coś, co sprawiłoby, że byłoby to jeszcze bardziej przydatne, ale kiedy piszesz / publikujesz w Internecie, liczba znaków jest niezbędną miarą, której potrzebujesz.

Zainstaluj liczniki znaków dla przeglądarki Firefox