Udostępnij teraz w social media:

Chociaż media społecznościowe są zwykle używane do budowania społeczności, czasami możesz chcieć udostępnić coś na Twitterze bez otrzymywania odpowiedzi. Na szczęście możesz wybierz, kto może odpowiadać do swoich tweetów za pomocą aplikacji Twitter na iPhone’a, iPada i Androida, a także z witryny internetowej Twittera na komputery.

Wybierz, kto może odpowiadać na tweety na iPhonie, iPadzie i Androidzie

Domyślnie Twitter pozwala każdemu odpowiadać na twoje tweety (jeśli twoje konto jest publiczne) lub tylko twoich obserwujących (jeśli twoje konto jest prywatne). Opcja ograniczenia liczby osób, które mogą odpowiadać, jest ustawiana dla każdego tweeta podczas tworzenia wiadomości.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Twitter na swoim iPhone, iPadlub Android.

Sprawdź -   Jak organizować skróty w folderach na iPhonie i iPadzie

Następnie dotknij przycisku Utwórz tweeta znajdującego się w prawym dolnym rogu aplikacji.

Stuknij niebieski przycisk Utwórz tweeta w prawym dolnym rogu aplikacji

Możesz napisać tweeta teraz lub poczekać do później. Tak czy inaczej, wybierz link „Każdy może odpowiadać”, aby określić, kto może odpowiadać na ten tweet.

Wybierz

Wybierz opcję „Osoby, które obserwujesz” lub „Tylko wspomniane osoby”. Pierwsza ograniczy odpowiedzi do wszystkich, których obserwuje Twoje konto na Twitterze, a druga ograniczy odpowiedzi do wszystkich osób, o których wspominasz w swoim tweecie.

Wybierać

Jeśli nie wspomnisz nikogo w swoim tweecie i wybierzesz opcję „Tylko wspomniane osoby”, nikt (oprócz Ciebie) nie będzie mógł odpowiedzieć na Twoją wiadomość.

Utwórz wiadomość, którą chcesz udostępnić na Twitterze, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie naciśnij przycisk „Tweetuj”.

Sprawdź -   Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Catalina

Utwórz wiadomość, a następnie dotknij

I to wszystko – Twój tweet został udostępniony, a odpowiedzi będą ograniczone do tego, kogo wybierzesz. Możesz wybrać dowolny tweet i zobaczyć, kto może odpowiadać.

Po wybraniu tweet pokaże ustawienie odpowiedzi

Niestety, Twitter nie pozwala na zmianę tego, kto może odpowiedzieć na tweet po fakcie. Po naciśnięciu przycisku „Tweet” Twój wybór zostanie utrwalony.

Wybierz, kto może odpowiadać na tweety w internecie

Proces ograniczania odpowiedzi na twoje tweety za pośrednictwem strony internetowej Twittera jest prawie identyczny jak tweetowanie z aplikacji mobilnej.

Zacznij od odwiedzenia Witryna Twittera na komputery stacjonarne na Twoim komputerze za pomocą wybranej przez Ciebie przeglądarki. Na stronie głównej kliknij pole tworzenia znajdujące się w górnej części okien.

Sprawdź -   Jak tworzyć i zarządzać zespołami w Microsoft Teams

Kliknij pole tweeta znajdujące się u góry strony

Możesz także wybrać niebieski przycisk „Tweetuj” znajdujący się w panelu po lewej stronie, jeśli nie widzisz pola tworzenia.

Następnie napisz wiadomość, którą chcesz wysłać na Twitterze, a następnie kliknij łącze „Każdy może odpowiedzieć”.

Utwórz tweet, a następnie kliknij

Wybierz opcję „Osoby, które obserwujesz” lub „Tylko wspomniane osoby”, w zależności od tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wybierać

Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk „Tweetuj”. Twój tweet zostanie teraz udostępniony wszystkim Twoim obserwatorom.

Kiedy będziesz gotowy, kliknij

Jak wspomniano wcześniej, po fakcie nie będzie można zmienić, kto może odpowiadać na Twój tweet. Będziesz musiał usunąć wiadomość i udostępnić ją ponownie, aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany.