Jak udostępnić schowek w przeglądarkach Chrome

Schowki to funkcja dostępna zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i smartfonach. Są podstawowe i wyjątkowo przydatne do kopiowania tekstu oraz obrazów i plików. Często użytkownicy muszą udostępniać tekst nie tylko aplikacjom na jednym urządzeniu, ale także wielu urządzeniom. Jeśli zdarzyło Ci się korzystać tylko z produktów Apple, możesz użyć udostępnionego schowka, ale jeśli próbujesz udostępnić zawartość schowka między komputerem Mac a komputerem z systemem Windows, prawdopodobnie wysyłasz fragmenty wiadomości e-mail lub wiadomości. Jeśli używasz Chrome, możesz włączyć jego nową funkcję schowka dzielonego i udostępniać wpisy schowka w Chrome. Oto jak.

Udostępnij schowek w przeglądarce Chrome

Ta funkcja działa z synchronizacją Chrome. Działa na Windows 10, macOS i Android. Chrome na iOS jeszcze nie obsługuje tej funkcji, ale jest w przygotowaniu. Upewnij się, że masz zainstalowanego Chrome i włączono synchronizację na co najmniej dwóch różnych urządzeniach i upewnij się, że korzystasz z Chrome 79 lub nowszej wersji.

Otwórz nową kartę w Chrome i wprowadź następujące informacje w pasku adresu URL. Naciśnij Enter.

chrome://flags

Na stronie Flagi Chrome musisz znaleźć następujące trzy flagi. Otwórz menu rozwijane obok każdej flagi i wybierz Włączone z tego. Po zakończeniu kliknij przycisk Uruchom ponownie.

  • Włącz urządzenie odbiorcze do obsługi funkcji współdzielonego schowka
  • Włącz obsługę sygnałów funkcji schowka dzielonego
  • Synchronizacja usługi schowka

Po ponownym uruchomieniu Chrome otwórz dowolną stronę internetową i zaznacz tekst. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a menu kontekstowe będzie zawierało opcję „Kopiuj do (nazwa urządzenia)”. Nazwą urządzenia będzie oczywiście inne urządzenie stacjonarne lub urządzenie z Androidem, na którym masz zainstalowanego Chrome. Urządzenie musi być online, tzn. Mieć połączenie z Internetem, ale nie musi być w tej samej sieci, co urządzenie, z którego wysyłasz tekst.

Wybierz urządzenie, do którego chcesz wysłać tekst.

Na urządzeniu odbierającym otrzymasz powiadomienie z Chrome, że tekst został wysłany. Po kliknięciu alertu tekst zostanie skopiowany do schowka i można go wkleić w dowolnym miejscu.

Ta funkcja uzupełnia ostatnią funkcję wysyłania linków między urządzeniami dodaną przez Chrome. Jest to rozszerzenie funkcji służącej do wysyłania linków, ale w przeciwieństwie do funkcji udostępniania linków, działa to tylko wtedy, gdy drugie urządzenie jest również online. Do tej pory omówiono udostępnianie tekstu i linków. Może być tylko kwestią czasu, zanim Chrome doda sposób udostępniania plików.

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy związanych ze schowkiem, ostrzegamy o udostępnianiu poufnych informacji.