Gdy publikujesz nową aktualizację na Facebooku, zostaje ona umieszczona zarówno w kanale aktualności Twoich znajomych, jak i na Twojej osi czasu. Każda osoba, która Cię obserwuje, ma możliwość zobaczenia tej aktualizacji, a także każdy, kto odwiedza Twój profil, pod warunkiem, że Twoje ustawienia prywatności na to pozwalają. Jeśli zastanawiasz się nad różnicą między kanałem aktualności a osią czasu, warto wiedzieć, że kanał aktualności obejmuje wszystkie Twoje publikacje. To właśnie tam Twoi obserwatorzy mogą zobaczyć informacje o Tobie. Natomiast oś czasu to chronologiczna prezentacja kluczowych wydarzeń w Twoim życiu. Nie zawiera ona wszystkich Twoich postów, ale zazwyczaj pokazuje te, które angażują Twoich znajomych oraz wszelkie ważne momenty, które samodzielnie dodasz. Facebook wprowadził nową funkcję, która umożliwia ukrycie aktualizacji przed jej opublikowaniem na osi czasu. Poniżej przedstawiam, jak to zrobić.
Aby skorzystać z tej opcji, przejdź do swojego kanału aktualności na Facebooku i stwórz nową aktualizację. Zauważysz nową funkcję zatytułowaną „Ukryj na swojej osi czasu”, umieszczoną tuż poniżej pola edycyjnego, ale powyżej przycisków zameldowania i działań. Zaznacz tę opcję, stwórz aktualizację i opublikuj ją. Twoi znajomi oraz obserwujący zobaczą tę aktualizację w swoim kanale aktualności, ale nie będzie ona widoczna na Twojej osi czasu, niezależnie od tego, czy profil odwiedzi znajomy, osoba Cię obserwująca, czy ktoś, z kim nie masz kontaktu.
Ta funkcja może być szczególnie przydatna, gdy publikujesz zdjęcia, które niekoniecznie chcesz, aby były od razu dostępne dla wszystkich. Możesz także skorzystać z list inteligentnych na Facebooku, aby lepiej zarządzać widocznością swoich postów.
Jeśli chcesz ukryć starsze posty na swojej osi czasu, przejdź do swojego profilu, znajdź interesujący Cię wpis i kliknij małą strzałkę w prawym górnym rogu. Wybierz opcję „Ukryj na osi czasu”.
Wygląda na to, że ta zmiana została wprowadzona dla użytkowników w ciągu ostatnich kilku dni. Jeśli jeszcze nie widzisz tej opcji, musisz poczekać na jej dostępność.
Zaktualizowano: 8 grudnia 2020 o 8:54
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.