Jak ukryć kursor w systemie MacOS

Ciężko jest pracować bez myszy na pulpicie. Jeśli jesteś w jednej aplikacji, możesz trzymać się tylko klawiatury, ale mysz lub gładzik ułatwiają nawigację między aplikacjami, wybieranie plików i dostosowywanie pulpitu. W niektórych przypadkach, np. Podczas oglądania wideo, kursor myszy powinien się automatycznie ukryć. Powinien to zrobić automatycznie, ale jeśli nie, możesz ukryć kursor na macOS za pomocą skrótu klawiaturowego.

Ukryj kursor na macOS

Aby ukryć kursor w systemie MacOS, musisz zainstalować darmowe małe narzędzie o nazwie Cursorcerer. Instaluje się jako preferencja w aplikacji Preferencje systemowe. Ściągnij i uruchom go.

Możesz ukryć kursor za pomocą skrótu klawiaturowego Option + Control + K. Skrót działa globalnie, co oznacza, że ​​możesz go uruchomić w dowolnej aplikacji i nie powinien w niczym przeszkadzać. Jeśli okaże się, że jest to sprzeczne, możesz zmienić skrót.

Kliknij przycisk Ustaw w panelu preferencji aplikacji i nagraj nowy skrót.

Uruchom skrót raz, aby ukryć kursor, i drugi raz, aby go odkryć. Jeśli potrząśniesz myszą lub trochę nią poruszysz, kursor również się pojawi. Może to być przydatna funkcja, ale nie musi. Możesz go włączyć lub wyłączyć w preferencjach aplikacji.

Cursorcerer ma jeszcze jedną cechę; może automatycznie ukryć kursor po kilku sekundach braku aktywności. Możesz wybrać interwał z preferencji aplikacji. Można go ustawić tylko w sekundach, a maksymalny interwał to 30 sekund lub można ustawić, aby nigdy nie ukrywał się automatycznie.

Zwykle w sytuacjach, gdy widoczność kursora nie jest wymagana, powinien się ukryć. Dotyczy to sytuacji, gdy oglądasz wideo lub prezentujesz na swoim urządzeniu lub sparowanym / podłączonym urządzeniu / ekranie. Niestety kursor nie zawsze się ukrywa. Czasami jest to problem z systemem operacyjnym, który nie uruchamia funkcji, a innym razem jest to problem z aplikacją. W obu przypadkach Cursorcerer rozwiązuje problem.

Ten problem nie dotyczy systemu macOS. Dzieje się to na wszystkich komputerach stacjonarnych. W przypadku innych systemów operacyjnych, np. Windows 10, dotknięcie przecinka lub klawisza kropki na klawiaturze często powoduje ukrycie kursora podczas oglądania wideo lub prezentacji. Ta sama sztuczka nie działa na macOS, stąd potrzeba aplikacji takiej jak Cursorcerer. Możesz wypróbować tę sztuczkę również na macOS i może działać w niektórych aplikacjach, ale w aplikacjach, w których tak nie jest. Cursorcerer załatwi sprawę.