Jak ukryć swój status online na WhatsApp

Gigant wiadomości, którego właścicielem jest Meta, próbował ułatwić korzystanie z WhatsApp na wielu urządzeniach (bez Internetu na urządzeniu podstawowym) i przesyłanie czatów WhatsApp z Androida na iPhone’a. Ale w ciągu ostatniego roku użytkownicy zaczęli przywiązywać wagę do prywatności w Internecie. Zmusiło to firmę do ponownego przemyślenia polityki prywatności, a teraz testuje nowe funkcje, aby spełnić te potrzeby. Teraz powszechnym problemem, który ma większość użytkowników WhatsApp, jest to, że pojawiasz się online, nawet gdy otworzysz aplikację na ułamek sekundy. I sprawia, że ​​inni myślą, że jesteś aktywny i dostępny do czatowania, kiedy może tak nie być. Jeśli napotykasz ten problem i chcesz pojawić się w trybie offline na WhatsApp, jest to łatwiejsze niż myślisz. W tym przewodniku wyjaśniliśmy, jak ukryć swój ostatnio widziany i status online podczas rozmowy na WhatsApp. Pomoże to chronić Twoją prywatność i powstrzymać wścibskie osoby, więc zacznijmy.

Ukryj status online i ostatnio widziany na WhatsApp (2022)

W tym przewodniku wyjaśniliśmy krok po kroku proces (ze zdjęciami) wyłączania ostatnio widzianego i statusu online w WhatsApp. Dodaliśmy nawet nieoficjalne narzędzie, za pomocą którego możesz ukryć status online w WhatsApp Web. Skorzystaj z poniższej tabeli, aby sprawdzić metodę odpowiednią dla Twoich potrzeb.

Jak ukryć ostatnio widziany na WhatsApp (Android)

Zanim będziesz mógł ukryć swój status online w aplikacji do przesyłania wiadomości, musisz najpierw dowiedzieć się, jak wyłączyć swój status ostatnio widziany w WhatsApp. A oto jak wygląda ten proces:

1. Otwórz WhatsApp i dotknij ikony wielokropka (trzy kropki) w prawym górnym rogu. Następnie wybierz opcję „Ustawienia”.

2. Następnie przejdź do „Konto -> Prywatność”, aby uzyskać dostęp do ostatnio widzianego ustawienia statusu.

3. Teraz dotknij ustawienia prywatności „Ostatnio widziane i online”. Następnie wybierz „Nikt” w opcji „Kto może zobaczyć mój ostatni widziany”, aby ukryć przed wszystkimi, kiedy ostatnio byłeś online w aplikacji do przesyłania wiadomości.

Uwaga: Możesz także wybrać opcję „Moje kontakty z wyjątkiem…”, jeśli chcesz, aby podczas wybierania osób z listy kontaktów wyświetlany był czas ostatniej wizyty.

Jak ukryć status online na WhatsApp (Android)

Teraz, gdy wiesz, jak ukryć ostatnią wizytę na swoim koncie WhatsApp, możesz także wybrać, kto może zobaczyć, czy jesteś online w aplikacji do przesyłania wiadomości, czy nie. Oto, w jaki sposób możesz wyświetlać się offline w WhatsApp dla wszystkich, ale nadal wysyłać SMS-y, do kogo chcesz:

Uwaga: możliwość ukrycia swojego statusu online jest obecnie dostępna tylko dla beta testerów WhatsApp na Androida i iOS. W tym przewodniku użyliśmy wersji WhatsApp 2.22.21.12 na OnePlus 9RT z systemem Android 12.

Na tej samej stronie ustawień, co status „Ostatnio widziane”, zobaczysz teraz nową opcję „Kto może zobaczyć, kiedy jestem online”. Musisz tylko wybrać tutaj „Taki sam jak ostatnio widziany”.

A teraz, jeśli wybrałeś „Nikt” jako status „Ostatnio widziany”, nikt nie będzie mógł zobaczyć tekstu „Online” pod twoim imieniem i nazwiskiem w oknie czatu podczas korzystania z WhatsApp. W ten sposób nikt nie będzie mógł podsłuchiwać Twojej aktywności związanej z wiadomościami online i pytać, dlaczego nie odpowiadasz na nie, mimo że jesteś aktywny.

Jak ukryć ostatnio widziany na WhatsApp (iPhone)

Kroki, aby wyłączyć ostatnio widziany status w aplikacji do przesyłania wiadomości Meta na iPhonie, są prawie takie same jak w przypadku Androida, więc spójrzmy, jak się do tego zabrać:

 • Otwórz WhatsApp na swoim iPhonie i dotknij „Ustawienia” na dolnym pasku nawigacyjnym. Następnie przejdź do ustawień „Konto”.
 • 2. Następnie przejdź do „Prywatność -> Ostatnio widziane i online” w ustawieniach „Konto”.

  Uwaga: ustawienie „Ostatnio widziane i online” oraz opcja ich ukrycia są obecnie dostępne tylko w wersjach beta WhatsApp. Zobaczysz tylko opcję wyłączenia „Ostatnio widziane” na swoim urządzeniu.

  3. Na koniec wybierz „Nikt” w opcji „Kto może zobaczyć moją ostatnią wizytę”, aby ukryć swoją aktywność na WhatsApp. Teraz inni użytkownicy nie będą mogli zobaczyć, kiedy ostatnio byłeś online i korzystałeś z aplikacji do przesyłania wiadomości.

  Jak ukryć status online na WhatsApp (iPhone)

  Podobnie jak w przypadku ustawień Androida, będziesz musiał wybrać opcję „Tak jak ostatnio widziany” w sekcji „Kto może zobaczyć, kiedy jestem online” w ustawieniach prywatności. Uwaga: ponieważ ta funkcja jest obecnie dostępna tylko dla testerów wersji beta, wypróbowaliśmy ją w wersji beta WhatsApp 2.22.20.75 na iPhonie 11 z systemem iOS 16.

  Ponadto, jak widać na zrzucie ekranu, WhatsApp wspomina, że ​​wyłączenie ostatnio widzianych i opcji online dla siebie oznaczałoby, że nie będziesz mógł zobaczyć statusu innych użytkowników.

  Jak ukryć ostatnio widziany i online na WhatsApp PC?

  Teraz, jeśli jesteś kimś, kto polega na WhatsApp Web do komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną, nie ma się czym martwić, ponieważ możesz wyłączyć tam również swój status ostatnio widziany i online. Oto jak ukryć stan ostatnio widziany na komputerze Mac, Linux lub Windows:

  Ukryj ostatnio widziany status w WhatsApp Web

  1. WhatsApp Web zawiera oficjalny sposób na wyłączenie ostatnio widzianego statusu i jest podobny do wersji na Androida i iPhone’a. Otwórz aplikację internetową, kliknij ikonę trzech kropek (wielokropek) i wybierz „Ustawienia” z menu.

  2. Następnie kliknij „Prywatność” w menu Ustawienia.

  3. Następnie przejdź do ustawienia prywatności „Ostatnio widziane”.

  4. Następnie, tak jak to zrobiliśmy w sekcjach Android i iOS, wybierz „Nikt” w ustawieniu „Ostatnio widziany”, aby przestać udostępniać dokładny czas ostatniego otwarcia WhatsApp w celu sprawdzenia wiadomości.

  Ukryj status online w WhatsApp Web

  5. Teraz możliwość ukrycia swojego statusu online jeszcze oficjalnie nie dotarła do internetowej wersji WhatsApp, ale na razie możesz użyć narzędzia innej firmy. Przyjrzyjmy się więc, jak to działa.

  6. Najpierw pobierz rozszerzenie WA Web Plus dla WhatsApp z Chrome Web Store (wizyta). Jest to popularne rozszerzenie do Chrome z gwiazdorską oceną 4,6 i 21 000 recenzji. Kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”, aby zainstalować rozszerzenie.

  7. Po zainstalowaniu rozszerzenia kliknij ikonę „Rozszerzenie” po prawej stronie paska adresu i wybierz „WA Web Plus dla WhatsApp” z menu rozwijanego.

  8. Teraz otworzą się ustawienia rozszerzenia. W zakładce „Ulepszenia” włącz opcję „Ukryj status online (tryb niewidoczny)”, aby pojawiała się w trybie offline podczas czatu. Możesz także włączyć opcję „Ukryj status pisania”, aby dodatkowo uczynić swoją aktywność w WhatsApp prywatną.

  Uwaga: Aktywacja rozszerzenia zajmuje kilka sekund po otwarciu WhatsApp Web na komputerze, więc przez sekundę lub dwie pojawisz się online. Sugerujemy, abyś trochę poczekał, zanim zaczniesz pisać wiadomości do swoich kontaktów.

  I to wszystko. Ludzie nie będą już widzieć tagu „Online” pod Twoją nazwą kontaktu, gdy korzystasz z aplikacji do przesyłania wiadomości. Nie zobaczyliby nawet wskaźnika pisania, jeśli włączysz wspomnianą funkcję i użyjesz aplikacji internetowej do wszystkich celów komunikacyjnych.

  Często Zadawane Pytania

  Czy online na WhatsApp oznacza, że ​​rozmawiają z kimś?

  Status online pod nazwą kontaktu wskazuje, że aktualnie korzysta z WhatsApp, ale nie oznacza to wyraźnie, że rozmawia z kimś. Mogli po prostu zostawić otwartą aplikację do przesyłania wiadomości na swoim telefonie. Możesz też sprawdzać aktualizacje statusu, konfigurować blokadę odcisków palców w WhatsApp i nie tylko.

  Czy mogę się ukryć, gdy jestem online na WhatsApp?

  WhatsApp umożliwia nie tylko wyłączenie statusu ostatnio widzianego, ale także ukrycie statusu online. Oznacza to, że możesz korzystać z aplikacji do przesyłania wiadomości, nie martwiąc się, że inni zobaczą, że jesteś aktywny w WhatsApp.

  Dowiedz się, jak pojawiać się offline na WhatsApp

  Tak, to są wszystkie metody, których możesz użyć, aby uniemożliwić komuś zobaczenie, że jesteś online w WhatsApp w 2022 roku. Możesz zachować swoją prywatność podczas czatu w aplikacji do przesyłania wiadomości i wyświetlać się offline dla wszystkich użytkowników. Pamiętaj jednak, że po włączeniu tego ustawienia prywatności nie będziesz również mógł zobaczyć ich statusu online. Chociaż zawsze możesz odtworzyć swoje kroki, aby wyłączyć tę funkcję. Sugerujemy również użycie rozszerzenia internetowego WhatsApp, aby ukryć swój status online już teraz, zamiast czekać na zakończenie wersji beta funkcji. Czy ten przewodnik okazał się dla Ciebie pomocny? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

  x