Jak uruchomić GOG Galaxy w systemie Linux

Czy posiadasz gry na GOG.com? Chcesz skonfigurować klienta GOG Galaxy na komputerze z systemem Linux, aby korzystać z niektórych gier wideo? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, pokazując, jak uruchomić GOG Galaxy w systemie Linux!

Metoda 1 – Minigalaxy

Minigalaxy to natywna aplikacja dla systemu Linux, która umożliwia użytkownikom systemu Linux dostęp do biblioteki GOG.com i odtwarzanie jej. Nie ma takich samych funkcji jak aplikacja Windows GOG, ale spełnia swoje zadanie.

Aby pobrać Minigalaxy na komputer z systemem Linux, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza poleceń poniżej.

Ubuntu / Debian

Aby zainstalować Minigalaxy na Ubuntu lub Debian, musisz pobrać pakiet DEB. Aby zdobyć DEB, użyj następującego polecenia wget.

wget https://github.com/sharkwouter/minigalaxy/releases/download/0.9.4/minigalaxy_0.9.4_all.deb

Po pobraniu pakietu DEB użyj poniższej komendy Apt, aby zainstalować Minigalaxy na Ubuntu lub Debian.

sudo apt install ./minigalaxy_0.9.4_all.deb

Arch Linux

Minigalaxy jest dostępna w Arch Linux AUR. Aby go zainstalować, otwórz okno terminala i wprowadź poniższe polecenia.

sudo pacman -S base-devel git git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git cd trizen  makepkg -sri   trizen -S minigalaxy

Fedora

Aplikacja Minigalaxy jest dostępna w oficjalnych repozytoriach Fedory Linux. Aby zainstalować aplikację, wprowadź poniższe polecenie instalacji dnf poniżej.

sudo dnf install minigalaxy

OpenSUSE

Minigalaxy jest dostępna dla wszystkich użytkowników OpenSUSE Linux za pośrednictwem repozytorium „Gry”. Aby go zainstalować, wprowadź następujące polecenia.

sudo zypper ar -f obs://games:tools gamestools sudo zypper ref sudo zypper in minigalaxy

Flatpak

Minigalaxy jest dostępna jako Flatpak. Aby go zainstalować, upewnij się, że masz włączone środowisko wykonawcze Flatpak. Następnie wprowadź poniższe polecenia.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo  flatpak install flathub io.github.sharkwouter.Minigalaxy

Po skonfigurowaniu aplikacji Minigalaxy na komputerze z systemem Linux otwórz menu aplikacji, kliknij „Gry” i uruchom Minigalaxy. Lub wyszukaj „Minigalaxy”. Gdy aplikacja jest otwarta, wprowadź nazwę użytkownika i hasło GOG.com.

Po zalogowaniu zostaniesz przywitany GOG.com biblioteka gier. Cieszyć się!

Metoda 2 – Pakiet Snap

Innym sposobem na uruchomienie klienta GOG Galaxy w systemie Linux jest zainstalowanie nieoficjalnego pakietu Snap. Dlaczego? Twórca GOG Galaxy Snap wykonuje dobrą robotę, konfigurując idealnie dostosowane środowisko, w którym aplikacja będzie działać.

Aby uzyskać GOG Galaxy Snap, musisz używać systemu operacyjnego Linux, który obsługuje format pakietu Snap. Przystawki działają w wielu różnych systemach operacyjnych, takich jak Ubuntu, Fedora, OpenSUSE, Arch Linux, Gentoo i wiele innych. Aby skonfigurować pakiety Snap w systemie Linux, wykonaj ten samouczek.

Po uruchomieniu pakietów Snap na komputerze z systemem Linux otwórz okno terminala i użyj poniższej komendy snap install, aby zainstalować nieoficjalny pakiet Snap GOG na komputerze z systemem Linux.

sudo snap install gog-galaxy-wine

Gdy GOG Galaxy Snap jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux, otwórz menu aplikacji, wyszukaj „GOG Galaxy” w sekcji „Gry” menu aplikacji i kliknij ją, aby uruchomić aplikację.

Po uruchomieniu aplikacji GOG Galaxy wyświetli się pasek postępu z napisem „Przygotowanie środowiska Windows”. Usiądź wygodnie i bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu zobaczysz GOG Galaxy. Znajdź przycisk „Zaloguj się” i uzyskaj dostęp do gier GOG.com!

Metoda 3 – Wino

Jeśli Minigalaxy i GOG Galaxy Snap nie działają, trzecim sposobem na uruchomienie GOG Galaxy w systemie Linux jest po prostu pobranie GOG Galaxy EXE i zainstalowanie go z Wine.

Aby rozpocząć instalację GOG Galaxy w Wine, musisz zainstalować najnowszą wersję Wine. Aby uzyskać najnowsze wino, kliknij ten link tutaj. Po zainstalowaniu Wine uruchom następujące polecenie wget.

Uwaga: uruchamianie GOG Galaxy przez Wine jest niestabilne i może nie działać dla wszystkich. Pamiętaj, aby zgłaszać wszelkie awarie lub problemy na WineHQ.org.

wget https://archive.org/download/gog-galaxy/gog-galaxy.exe

Po pobraniu GOG Galaxy EXE na komputer z systemem Linux użyj poniższego polecenia wine, aby rozpocząć proces instalacji.

wine gog-galaxy.exe

Po uruchomieniu polecenia wine instalator GOG Galaxy rozpocznie pobieranie wszystkiego, czego potrzebuje do skonfigurowania programu. Usiądź wygodnie i bądź cierpliwy. Po zakończeniu pobierania zobaczysz „Witamy w Kreatorze konfiguracji GOG GALAXY”. Kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Po ekranie powitalnym zostaniesz poproszony o zaakceptowanie umowy licencyjnej GOG Galaxy. Wybierz „Akceptuję” i kliknij „Dalej”, aby przejść dalej.

Na stronie po umowie licencyjnej zostaniesz poproszony o utworzenie skrótu na pulpicie. Zaznacz pole, aby utworzyć skrót. Następnie kliknij przycisk Dalej, aby zainstalować aplikację w Wine.

Po zakończeniu instalacji GOG Galaxy kliknij przycisk „Zakończ”. Po kliknięciu przycisku „Zakończ” pojawi się okno logowania do GOG Galaxy. Wprowadź dane użytkownika, aby cieszyć się ulubionymi grami GOG.com!

newsblog.pl

BIULETYN

x