iOS

Jak usłyszeć dźwięk nagrany za pomocą zdjęcia na żywo w systemie iOS

Zdjęcia na żywo istnieją już od jakiegoś czasu, aw aplikacji Stock Photos dostępna jest funkcja, która umożliwia konwersję zdjęcia na żywo na wideo. Ten film ma dźwięk, co oznacza, że ​​zdjęcie na żywo też go zawiera. Jednak podczas odtwarzania zdjęcia na żywo dźwięk nie jest odtwarzany, niezależnie od ustawienia głośności urządzenia. Oto, jak możesz usłyszeć dźwięk nagrany ze zdjęciem na żywo bez konwertowania go na wideo.

Dźwięk dzięki zdjęciom na żywo

Przełączniki głośności nie sterują dźwiękiem, który słyszysz na zdjęciach na żywo. Zamiast tego działa cichy przełącznik. Jeśli Twój telefon jest zwykle wyciszony, a tak większość ludzi go trzyma, prawdopodobnie nie wiesz, jak działa dźwięk na tych zdjęciach. Użyj przełącznika z boku i wyjdź z trybu cichego.

Otwórz aplikację Zdjęcia i dotknij i przytrzymaj zdjęcie na żywo, aby je odtworzyć. Dźwięk będzie teraz odtwarzany ze zdjęciem. Upewnij się, że po wyjściu z trybu cichego nie zmniejszyłeś głośności multimediów do zera. Użyj przycisku zwiększania głośności z boku, aby zwiększyć głośność i ustawić ją na dowolną wartość powyżej zera.

Naprawdę jedyna sztuczka polega na słuchaniu dźwięku przy użyciu zdjęcia na żywo.

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz zrobić zdjęcie na żywo bez dźwięku, nie ma takiej opcji. Zdjęcie na żywo ma tylko 2 sekundy lub mniej, więc nie jest to duży plik, ale usunięcie dźwięku zmniejszyłoby go. Jeśli taki jest Twój cel, możesz zapisać zdjęcie jako GIF. Jakość nie zostanie utracona, jak to zwykle bywa w przypadku plików GIF, ale wolumin zostanie usunięty, ponieważ format GIF go nie obsługuje. Ponadto, ponieważ jest to GIF, będzie odtwarzany od początku do końca automatycznie. Nie będziesz musiał dotykać i przytrzymywać obrazu, tak jak w przypadku zdjęcia na żywo, aby wyświetlić animację.

Jeśli chcesz udostępnić zdjęcie na żywo z dźwiękiem, ale osoba, której je udostępniasz, nie ma urządzenia z systemem iOS, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy. Najpierw spróbuj wysłać im zdjęcie na żywo, tak jak jest. Niezależnie od urządzenia, na którym odbiorca wyświetla zdjęcie na żywo, może to obsługiwać, nigdy nie wiadomo. Inną opcją jest po prostu przekonwertowanie go na wideo. Możesz to zrobić bezpośrednio z aplikacji Zdjęcia. Ta opcja znajduje się w menu udostępniania zdjęcia na żywo.

x