Jak ustawić głośność specyficzną dla aplikacji w systemie MacOS

Wiele aplikacji może odtwarzać dźwięk i / lub dźwięk, ale to niekoniecznie sprawia, że ​​wszystkie są równe. Aplikacje takie jak odtwarzacze multimedialne muszą być w stanie odtwarzać dźwięk jako podstawową funkcję, podczas gdy komunikatory lub inne aplikacje z dźwiękiem, którego nie można wyłączyć, mogą wymagać przycisku wyciszenia. Niestety, po wyjęciu z pudełka macOS nie pozwala ustawić poziomów głośności dla konkretnych aplikacji. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji.

Nie brakuje aplikacji, które pozwalają ustawić poziomy głośności dla aplikacji w systemie MacOS, jednak są aplikacje bezpłatne i płatne. Jeśli szukasz czegoś za darmo, zalecamy zapoznanie się z muzyką w tle.

Ustaw głośność właściwą dla aplikacji

Pobierz muzykę w tle i zainstaluj. Działa całkowicie na pasku menu, gdzie po kliknięciu ikony aplikacji możesz ustawić indywidualne poziomy głośności dla aktualnie uruchomionych aplikacji. Aplikacja decyduje, że wszystkie aplikacje mogą odtwarzać muzykę, nawet jeśli nie mogą, dlatego każda z uruchomionych ma suwak głośności.

Zanim będziesz mógł używać muzyki w tle do ustawiania różnych poziomów głośności dla aplikacji, musisz zrozumieć, jak to działa. Poziom głośności aplikacji jest ustawiany w odniesieniu do bieżącego poziomu głośności systemu operacyjnego.

Na przykład, jeśli głośność jest obecnie ustawiona na 50%, wolumeny ustawione dla aplikacji zawsze będą równe lub mniejsze niż 50% głośności. Jeśli przy głośności systemu ustawionej na 50% ustawisz suwak głośności dla aplikacji w najwyższym punkcie, nadal będzie ona generować tylko 50% głośności. Jeśli zwiększysz głośność systemu, głośność innych aplikacji odpowiednio się zmieni.

Ta aplikacja może również ustawiać głośność innych aplikacji, które nie są uruchomione. Przejdź do podmenu Więcej aplikacji, a zobaczysz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych w systemie. Ponownie, nie ma znaczenia, czy aplikacja może odtwarzać dźwięk, czy nie. Nadal będzie tam wymieniony.

Oprócz zarządzania poziomem głośności, muzyka w tle może również ustawiać balans lewego / prawego głośnika. Kliknij strzałkę rozwijania obok suwaka, a zobaczysz suwak do regulacji lewego / prawego głośnika.

Ta aplikacja ma naśladować mikser głośności, który ma system Windows. Jest częścią systemu operacyjnego od lat, a macOS nie ma nic podobnego po wyjęciu z pudełka. Jeśli chodzi o kopiowanie funkcji, jest to prawie kopia, ponieważ jest ograniczona do maksymalnej głośności ustawionej dla systemu.

Potrzebujesz miksera głośności dostosowanego do przeglądarki? Możesz go zdobyć, jeśli używasz Chrome.