Jak ustawić limity aplikacji i gier w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Dzięki Microsoft Family Groups możesz łatwo blokować określone aplikacje i gry dla poszczególnych profili na dowolnym komputerze z systemem Windows 10. Możesz także utworzyć niestandardowe limity czasowe dla aplikacji, aby ograniczyć czas korzystania z ekranu do pracy lub rozrywki.

Aby uzyskać dostęp do tych elementów sterujących dla większości maszyn firmy Microsoft, w tym Xbox One i urządzeń z systemem Android z Microsoft Launcher zainstalowany, musisz utworzyć plik Grupa rodzinna Microsoft. Po użyciu bezpłatnego konta Microsoft do utworzenia własnej grupy rodzinnej Microsoft, zechcesz utworzyć bezpłatne konto dziecka.

Po skonfigurowaniu konta dziecka przejdź do komputera z systemem Windows 10, do którego chcesz ograniczyć dostęp, i zaloguj się na konto dziecka. Spowoduje to powiązanie urządzenia z kontem dziecka. Po przejrzeniu zwykłych wiadomości wprowadzających z systemu Windows 10 wyloguj się z konta dziecka i zaloguj się na swoje konto. Następnie otwórz menu Start i wybierz tryb „Ustawienia”.

  Jak uzyskać kolor akcentów systemu Windows 10 na pasku adresu URL w przeglądarce Firefox

Wybierz „Konta”, aby uzyskać dostęp do menu, w którym możesz kontrolować różne ustawienia i opcje rodziny.

Konta ustawień systemu Windows 10

W menu Konta wybierz kartę „Rodzina i inni użytkownicy” po lewej stronie. Następnie wybierz konto dziecka, które chcesz regulować na tym komputerze, i wybierz „Zezwalaj”.

Windows 10 Zezwalaj na użytkownika dziecięcego

Następnie użyj dowolnej przeglądarki internetowej, aby powrócić do strony głównej swojego Grupa rodzinna Microsoft. Przewiń w dół, aby znaleźć konto dziecka, i kliknij „Limity aplikacji i gier”.

Ograniczenia dotyczące aplikacji i gier Microsoft Family Group

W zakładce „Limity aplikacji i gier” możesz zobaczyć różne urządzenia, z którymi połączone jest konto dziecka, a także listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na podłączonych urządzeniach. Jeśli chcesz włączyć limity czasu ekranu w określonych aplikacjach i grach, upewnij się, że przełącznik „Limity czasu” jest włączony.

  Jak zainstalować OpenSSH w systemie Windows 10

Microsoft Family Group Toggle App Game Limits

Przewiń listę aplikacji i gier, a następnie kliknij tytuły, które chcesz ograniczyć, aby rozwinąć pełne menu. Suwak pozwoli ci ustawić limity czasowe, a rozwijane menu obok „Od” i „Do” pozwolą ci stworzyć okno, kiedy ta aplikacja lub gra będzie dostępna dla konta dziecka. Jeśli chcesz całkowicie zablokować aplikację, kliknij przycisk „Zablokuj aplikację” i potwierdź swój wybór.

Aplikacja Microsoft Family Group i limity gier dla systemu Windows 10

Jeśli chcesz zablokować dostęp do witryny internetowej aplikacji za pośrednictwem przeglądarek internetowych na urządzeniu z systemem Windows 10, a także na samym urządzeniu, upewnij się, że jest zaznaczone pole „Blokowanie witryn internetowych”.

Chociaż obeznane z technologią dzieci zazwyczaj znajdują sposób na obejście ograniczeń, nadal możesz używać tych elementów sterujących, aby ograniczyć czas spędzany na ekranie na urządzeniach Microsoft.

  Jak pominąć dodawanie kodu PIN podczas konfiguracji systemu Windows 10

x