Jak ustawić niestandardowy czas „Auto-Lock” i „Wymagaj kodu dostępu” w iOS

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje odwrotna zależność między bezpieczeństwem a wygodą. W większości przypadków wyższe bezpieczeństwo odbywa się kosztem wygody. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w usługach takich jak Gmail, Twitter i Facebook wymaga wprowadzenia dwóch kodów, aby uzyskać dostęp do własnego konta – większe bezpieczeństwo kosztem mniejszej wygody. Kody blokady ekranu na smartfonach mogą obejmować zarówno proste 4-cyfrowe kody, jak i długie hasła alfanumeryczne; w każdym razie dodajesz dodatkowy krok, aby uzyskać dostęp do własnego urządzenia. Lepsza równowaga między dwoma wymienionymi właściwościami, ale wciąż daleka od ideału.

iOS ma dwa przydatne ustawienia, które skracają czas lub liczbę kroków wymaganych do przejścia do ekranu głównego: „Automatyczna blokada” i „Wymagaj kodu”. Apple umieściło 4-5 predefiniowanych opcji dla nich w Ustawieniach> Ogólne, ale jeśli chcesz mieć nad nimi pełną kontrolę, nie masz szczęścia… chyba że złamałeś jailbreak swoje urządzenie iOS. „ insanj ” wymyślił dwie poprawki – LongerAutoLock i PassTime – które pozwalają ustawić niestandardowy czas odpowiednio dla opcji Automatycznej blokady i Wymagaj kodu.

DłuższyAutoLock-Cydia-tweak-iOS-7 Niestandardowy czas trwania automatycznej blokady w iOS

Dzięki LongerAutoLock możesz ustawić określony czas w minutach, po którym telefon wyłączy wyświetlacz i zablokuje się. Następnym razem, gdy spróbujesz użyć telefonu, będziesz musiał przejść przez krok „Przesuń, aby odblokować” – z hasłem lub bez niego. Ulepszenie dodaje ikonę edycji w prawym górnym rogu ekranu Auto-Lock (Ustawienia> Ogólne> Automatyczna blokada), którą możesz dotknąć, aby dodać niestandardowe czasy do istniejącej listy.

PassTime robi to samo, ale w przypadku ustawienia Wymagaj kodu. W przypadku niewtajemniczonych ustawienie X minut dla opcji „Wymagaj kodu dostępu” zapewnia, że ​​nie trzeba ponownie wprowadzać kodu dostępu, jeśli użyjesz telefonu nawet raz w tym czasie. Jeśli telefon pozostanie w tym czasie nieużywany, będziesz musiał uwierzytelnić się przy następnym przejściu przez ekran blokady.

Wymagaj-kod dostępu-iOS-7 PassTime-Cydia-tweak-iOS-7

Osobiście mam ustawione 15 minut i nie przeszkadza mi to. Jeśli jednak szukasz czegoś dłużej, z predefiniowanej listy Apple pozostała tylko „1 godzina”. Mało idealna.

PassTime i LongerAutoLock są dostępne za 0,99 USD w ramach repozytorium BigBoss na Cydii. Jeśli jednak kupisz jedną, drugą otrzymasz za darmo. To dobra oferta dla każdego, kto chce osiągnąć lepszą równowagę między bezpieczeństwem a wygodą.

Daj nam znać, co myślisz o tych dwóch poprawkach, zostawiając komentarz poniżej.

x