Przełączaj się między ponad 30 popularnymi serwerami DNS z paska zadań systemu Windows

Udostępnij teraz w social media:

„Jak działa internet?” Często otrzymujesz to pytanie od znajomych, którzy nie są maniakami, którzy spędzają połowę czasu na Facebooku lub YouTube. Chociaż zrozumienie każdego aspektu tego, jak to działa, nie jest takie proste, istnieją pewne technologie napędzające naszą światową sieć, o których powinien wiedzieć każdy użytkownik internetu. Jednym z nich jest system nazw domen lub DNS. Mówiąc najprościej, po wpisaniu adresu URL, takiego jak Google.com w pasku adresu przeglądarki, jest on konwertowany przez usługę DNS usługodawcy internetowego na protokół internetowy zrozumiały dla komputerów i urządzeń podłączonych do sieci, który określa sposób przenoszenia danych z punktu A do punktu B. Większość ludzi korzysta z domyślnego DNS dostarczonego przez ich dostawcę usług internetowych, ale jeśli napotkasz z nim problemy, jednym z rozwiązań jest zamiana go na inny za pomocą narzędzia takiego jak ChrisPC DNS Switch. Jest to narzędzie systemu Windows, które zawiera ogromną listę ustawień wstępnych z popularnych serwerów DNS, na które można się przełączyć, i umożliwia zaawansowanym użytkownikom również określanie niestandardowych serwerów DNS.

  Które iPhone'y mają tryb portretowy?

Zmiana DNS może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów z Internetem. Na przykład może pomóc Ci uzyskać dostęp do stron internetowych, które są blokowane przez Twojego dostawcę. Czasami zmiana DNS na bardziej niezawodny, jak OpenDNS lub Google DNS, zapewnia lepszą prędkość przeglądania i większe bezpieczeństwo.

Po zainstalowaniu przełącznik DNS ChrisPC znajduje się w zasobniku systemowym, zapewniając szybki dostęp. Możesz zmienić serwery DNS w mgnieniu oka, klikając prawym przyciskiem myszy zasobnik systemowy aplikacji i wybierając jedną z wielu opcji w podmenu „Wszystkie ustawienia wstępne DNS”.

Przełącznik DNS ChrisPC

Aby uzyskać dostęp do głównego interfejsu aplikacji, kliknij opcję „Pokaż przełącznik DNS” lub po prostu kliknij dwukrotnie samą ikonę powiadomienia. W tym miejscu możesz ręcznie określić zarówno podstawowy, jak i pomocniczy serwer DNS lub wybrać jedną z kilku opcji z menu rozwijanego. W chwili pisania tego tekstu ChrisPC posiada w swoim arsenale ponad 30 różnych serwerów DNS, w tym OpenDNS, Google, Commodo, Norton i Yandex.

  Jak stworzyć tekst przewijany Star Wars w programie PowerPoint

Ustawienia przełącznika DNS ChrisPC

Po określeniu serwera DNS, po prostu kliknij „Zmień DNS”, a następnie „Tak” w oknie dialogowym potwierdzenia, aby zastosować nowe ustawienia. Ilekroć chcesz cofnąć zmiany, możesz po prostu nacisnąć przycisk „Przywróć DNS”.

Jak wspomniano wcześniej, możesz dodać własne ustawienia wstępne DNS. Aby to zrobić, wybierz „DNS Database” z lewej strony, a następnie „Add DNS Preset” i określ żądane parametry. W tej sekcji aplikacji możesz również edytować lub usuwać istniejące ustawienia wstępne, a na podstawie opisu znajdującego się w kolumnie „Kategoria” (Dla całej rodziny, Zwykłe, Bezpieczne) możesz lepiej zrozumieć, jak serwer DNS wpłynie na Twoje wrażenia z Internetu .

ChrisPC DNS Switch Settings_Database

Krótko mówiąc, ChrisPC DNS Switch to szybki i wygodny sposób przełączania się między wieloma serwerami DNS. Obsługuje wszystkie najnowsze systemy operacyjne Windows.

  Jak przenieść użytkownika systemu Windows na inny komputer z systemem Windows 10

Pobierz ChrisPC DNS Switch

x