Dodawaj, zarządzaj i przełączaj konta użytkowników na Androidzie Lollipop

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z najbardziej niesamowitych funkcji najnowszej wersji Androida są konta użytkowników. Nasze smartfony i tablety są obecnie tak absurdalnie wydajne, że nic dziwnego, że wprowadzono taką funkcję, w końcu mamy wiele kont na naszych laptopach. Android Lollipop nie tylko umożliwia dodawanie innych użytkowników, ale jest również wyposażony w wstępnie dodane konto Gość, które jest już dla Ciebie skonfigurowane, dzięki czemu możesz się na nie przełączyć i natychmiast przekazać swoje urządzenie w razie potrzeby. Oto krótkie spojrzenie na sposób dodawania i przełączania się między kontami użytkowników oraz ich konfigurowania.

Dodaj konto użytkownika

Przesuń w dół, aby wyświetlić centrum powiadomień, i dotknij ikony użytkownika w prawym górnym rogu. Pierwsze dotknięcie spowoduje wyświetlenie ustawień szybkiego dostępu i należy jeszcze raz nacisnąć ikonę profilu, aby wyświetlić panel dodanych użytkowników. Za pierwszym razem zobaczysz tylko swoje własne konto należycie oznaczone jako „Właściciel” i konto Gość. Dotknij „Dodaj użytkownika”, aby dodać nowe konto.

  Jak znaleźć szybkość połączenia karty sieciowej w systemie Windows 10

zmiana kont Dodaj użytkownika

Wpisz nazwę konta i dotknij „OK”. Zostaniesz zapytany, czy chcesz teraz założyć konto. Jeśli dotkniesz „ Skonfiguruj teraz ”, zostaniesz przełączony na konto, na którym możesz między innymi dodać konto Google i zainstalować aplikacje, skonfigurować hasło i dostosować ekran blokady.

nowy użytkownik skonfigurować użytkownika

Przełączanie się między kontami

Przełączanie się między kontami działa w ten sam sposób, niezależnie od tego, na które konto jesteś zalogowany. Opuść centrum powiadomień, stuknij raz ikonę użytkownika, a następnie jeszcze raz i wybierz konto, na które chcesz się przełączyć. Podążaj za nim, aby wrócić do konta właściciela.

użytkownik

Dodawanie aplikacji do kont użytkowników

Może się wydawać, że aplikacje, które już zainstalowałeś na głównym koncie „Właściciela”, mogą być używane przez inne konta, jeśli jest to dozwolone, ale nie działa dokładnie w ten sposób. Aby dodać aplikacje do konta użytkownika, należy skonfigurować dla niego oddzielne konto Google w odpowiedniej aplikacji Sklepu Google Play. Po zakończeniu użytkownik może zainstalować aplikacje. Zaletą jest to, że jeśli użytkownik zdecyduje się zainstalować aplikację, która została już zainstalowana na głównym koncie właściciela, nie będzie trzeba pobierać jej od nowa. Aplikacja jest natychmiast dostępna na koncie. Oczywiście każde konto konfiguruje i dodaje konta oddzielnie od wszystkich innych kont. Aby zezwolić użytkownikowi na wykonywanie połączeń, przejdź do opcji Ustawienia> Użytkownicy i dotknij przycisku koła zębatego. Stuknij przełącznik Zezwalaj na połączenia telefoniczne i SMS-y, aby zezwolić temu kontu na wykonywanie połączeń z karty SIM w urządzeniu, a także wysyłanie / odbieranie wiadomości.

  Jak grać w Overlord na Linuksie

Usuń użytkownika

Aby usunąć konto, przejdź do opcji Ustawienia> Użytkownicy i dotknij użytkownika, którego chcesz usunąć, a następnie dotknij opcji Usuń użytkownika. Usunięcie użytkownika powoduje utratę wszystkich danych z tego konta; zdjęcia, konta, kontakty, wszystko.

zezwalaj na połączeniausuń użytkownika

Odinstalowywanie aplikacji dla wszystkich użytkowników

Możesz odinstalować aplikację w taki sam sposób, jak zawsze w starszych wersjach Androida, ale po wprowadzeniu kont użytkowników możesz dotknąć przycisku „Więcej” w prawym górnym rogu ekranu odinstalowywania aplikacji i odinstalować aplikację dla wszystkich użytkowników. Użytkownik nadal może niezależnie dodawać aplikację do swojego konta, więc nie blokujesz jej dokładnie.

odinstaluj aplikacje

Konta użytkowników i konto Gość zostały wykonane całkiem dobrze w Android Lollipop i jeśli nic, to świetny sposób dla rodziców, aby umożliwić dzieciom korzystanie z urządzenia. Nie widzę czegoś takiego, jak to kiedykolwiek pojawi się na urządzeniu z iOS, a szkoda, ponieważ byłoby to bardzo mile widziane na iPadzie.

  Co musisz wiedzieć

x