Uruchamiaj aplikacje w widoku podzielonego ekranu i przełączaj z paska bocznego

Jedną z ciekawszych funkcji, które Samsung wprowadził do telefonów Galaxy S4 i Note 3 był MultiWindow Flashbar, który umożliwia korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie w trybie podzielonego widoku. Wielu użytkowników od czasu do czasu próbowało przenieść tę funkcję na inne telefony, ale żaden inny programista prawdopodobnie nie wykonał lepszej pracy niż starszy członek XDA-Developers zst123 z jego paskiem bocznym MultiWindow, który umożliwia szybki dostęp do wybranej liczby aplikacji z pionowego paska bocznego , a także używać więcej niż jednej aplikacji w widoku podzielonym przy użyciu modułów platformy Xposed.

Wystarczy spojrzeć na zrzut ekranu po prawej stronie. Zauważyłeś tam coś ekstra? W ten sposób MultiWindow pojawia się na ekranie po włączeniu. Aplikacja jest domyślnie wyświetlana po lewej stronie i zawiera w pełni konfigurowalny pionowy pasek, który zawiera kilka skrótów do aplikacji. Zwróć także uwagę na miniaturową zakładkę w prawym górnym rogu tego paska, która zasadniczo działa jak mały przełącznik do włączania i wyłączania paska MultiWindow. Najlepsze jest oczywiście to, że możesz otworzyć go na dowolnej innej aplikacji pierwszego planu i przechodzić między aplikacjami w mgnieniu oka.

MultiWindow Sidebar_Main Pasek boczny MultiWindow_1

Korzystanie z paska bocznego MultiWindow jest banalnie proste. Po zainstalowaniu pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przejście do ekranu Ustawienia i dotknięcie „ Tryb uruchamiania aplikacji ”, a następnie wybranie wybranego typu trybu. Tryb domyślny (normalne uruchamianie) umożliwia uruchamianie aplikacji po prostu dotykając ich i działa bez żadnego modułu platformy Xposed. Jedyną wadą trybu normalnego jest jednak to, że nie można z nim używać trybu podzielonego widoku, który działa tylko na modułach XMultiWindow lub XHaloFloatingWindow Xposed. Aplikacja posiada również oddzielny tryb dla użytkowników korzystających z pamięci ROM ParanoidAndroid na swoim urządzeniu.

Możesz także wybrać automatyczne uruchamianie aplikacji za każdym razem, gdy telefon uruchomi się ponownie, włączając opcję „Uruchom przy rozruchu”. Aby aktywować sam pasek boczny MultiWindow, możesz dotknąć opcji „Przełącz usługę”.

MultiWindow Sidebar_2 Tryb MultiWindow Sidebar_Launch

Kolejną ważną rzeczą, którą musisz zrobić, jest dodanie skrótów do aplikacji, do których chcesz uzyskać dostęp. Można to zrobić, naciskając „ Wybierz aplikacje ”, co z kolei wyświetla listę zainstalowanych aplikacji na urządzeniu, które można łatwo dodać do paska bocznego, aby uzyskać łatwy dostęp.

Oprócz wszystkich powyższych ustawień, możesz również wprowadzić kilka zmian estetycznych, takich jak zmiana domyślnej pozycji paska bocznego MultiWindow (lewa lub prawa), strony zakładek, rozmiaru etykiety i szybkości animacji zgodnie z własnymi preferencjami.

MultiWindow Sidebar_Add Apps MultiWindow Sidebar_Apps MultiWindow Sidebar_Position

Jeśli chcesz po prostu przełączać się między aplikacjami na Androida, domyślny przycisk wielozadaniowości może wystarczyć do pracy. Ale jeśli chcesz uruchamiać dwie aplikacje jednocześnie, pod warunkiem, że masz zainstalowane na urządzeniu moduły XMultiWindow lub XHaloFlaotinGWindow Xposed, pasek boczny MultiWindow może znacznie poprawić komfort pracy wielozadaniowej.

Pobierz przez: XDA-Developers