Udostępnij teraz w social media:

W dzisiejszych smartfonach ruch danych stał się prawie niezbędnym wymogiem. Nie możesz naprawdę wykorzystać pełnego potencjału swojego telefonu, jeśli nie masz planu transmisji danych – czy to danych komórkowych, czy bezprzewodowego Internetu. Ogólnie rzecz biorąc, Wi-Fi jest zawsze preferowanym trybem łączności z Internetem na smartfonach, nie tylko ze względu na koszty transmisji danych, które ponosi inne rozwiązanie, ale także ze względu na opłatę za zużycie baterii telefonu. Z drugiej strony dane mobilne zapewniają swobodę i łączność z Internetem w ruchu, dlatego właśnie z tego powodu użytkownik smartfona przeskakuje od jednego do drugiego w zależności od potrzeb. Problem polega jednak na tym, że te skoki są wykonywane ręcznie i tak naprawdę musisz przejść do ustawień, aby wprowadzić zmianę, szczególnie na iPhonie. Tutaj pojawia się nowo wydana modyfikacja Cydii SwitchData.

Sprawdź -   Co to jest WPS WiFi Protected Setup i czy jest niebezpieczny?

Twórca SwitchData, który jest dostępny za darmo w repozytorium BigBoss w Cydii, stworzył ulepszenie, którego jedynym celem jest zautomatyzowanie przełączania z Wi-Fi na dane w oparciu o siłę sygnału tego pierwszego. Po zainstalowaniu poprawki należy włączyć ręcznie, po czym nadal monitoruje ona siłę sygnału Wi-Fi lub danych mobilnych, przy czym gdy spadnie poniżej wstępnie ustawionego (konfigurowalnego przez użytkownika) progu, dostrojenie automatycznie przełącza się na alternatywny tryb dla Internetu łączność. Koniec z ręcznym manipulowaniem ustawieniami.

SwitchData Cydia Tweak (1)SwitchData Cydia Tweak (3)

Z mojego doświadczenia podczas testów wynika, że ​​przełącznik działał bezbłędnie i bezboleśnie, gdy siła sygnału Wi-Fi spadła poniżej progu, a dane mobilne były automatycznie włączane. Ta ostatnia jednak nie była tak płynna, być może dlatego, że mój dostawca usług komórkowych używa różnych pasm GSM do przesyłania głosu i danych, a wskaźnik sygnału nie odzwierciedla w pełni tego drugiego. Niemniej jednak programista może się tym zająć. Ogólnie uważam, że to ulepszenie jest bardzo pomocne, zwłaszcza że często muszę przechodzić z jednego trybu do drugiego ze względu na otoczenie, w którym się znajduję. Podobnie jak w przypadku większości ulepszeń Cydii, SwitchData również jest ukierunkowany na mały , niezauważalny obszar iOS, aczkolwiek bardzo przydatny.

Sprawdź -   Jak dodać aktywne obszary akcji do ekranu dotykowego w systemie Windows 10

SwitchData działał dobrze z iPhone’em 5s z systemem iOS 7.0.6, ponieważ obsługuje również 64-bitową architekturę procesów. Oczywiste jest, że dotyczy to tylko urządzeń po jailbreaku. Nie próbowaliśmy tego również na iPadzie LTE, a ponieważ programista nie wyjaśnił, czy jest obsługiwany, czy nie, możemy się tylko domyślać. Czy udało ci się to zadziałać? Daj nam znać w swoich komentarzach poniżej.