01/20/2022

Jak ustawić niestandardowy kolor motywu wykresu w programie PowerPoint dla usługi Office 365

Udostępnij teraz w social media:

PowerPoint, podobnie jak inne aplikacje Office 365, zawiera kilka różnych motywów kolorystycznych. W programie PowerPoint te motywy wpływają na różne elementy prezentacji, w tym wstawiane wykresy. Motywy są naprawdę świetne i zapewniają łatwe do odczytania, estetyczne slajdy, ale nie zawsze pasują do tego, nad czym pracujesz. W niektórych przypadkach może być konieczne utworzenie niestandardowego motywu i samodzielne ustawienie wszystkich kolorów, w innych przypadkach wprowadzenie drobnych zmian w motywie może załatwić sprawę. Oto, jak ustawić niestandardowy kolor dla motywu wykresu bez zmiany wszystkiego innego.

Niestandardowy kolor motywu wykresu

Najpierw znajdź najlepszy motyw programu PowerPoint, który pasuje do Twojej prezentacji. Wpisz wykres, którego chcesz użyć.

Sprawdź -   Jak tworzyć foldery w Gmailu do sortowania wiadomości

Wybierz element na wykresie, którego kolor chcesz zmienić. To naprawdę jedyna trudna część, ponieważ domyślnie PowerPoint próbuje wybrać cały wykres lub wszystkie elementy, które tworzą wykres, ponieważ są one zgrupowane. Po wybraniu kliknij go prawym przyciskiem myszy i na ruchomym pasku kliknij „Wypełnij”.

Wybierz kolor, a zostanie on zastosowany na wykresie. Ta zmiana dotyczy tylko tego konkretnego wykresu, więc dla wszystkich innych wprowadzonych wykresów zostaną użyte domyślne kolory wybranego motywu. Będziesz musiał ręcznie zmienić kolory w nim. Jeśli masz o jeden za dużo wykresów, dobrym pomysłem może być utworzenie niestandardowego motywu z wybranymi kolorami. Może to zająć trochę czasu, ale w końcu zawsze będziesz mieć motyw odpowiedni do prezentacji.

Sprawdź -   Jak zrobić papier w Minecraft

Możesz to powtórzyć dla wszystkich elementów na wykresie. Legenda zaktualizuje się automatycznie, aby odzwierciedlić nowy kolor nadany części, linii, słupkowi lub kropce.

Prawie każdą część wykresu w programie PowerPoint można dostosować do „obszaru kreślenia”, który jest w zasadzie obszarem, na którym znajduje się wykres. Jeśli używasz wypełnienia kolorem dla slajdów, zmiana domyślnego koloru obszaru kreślenia może sprawić, że wykres będzie się wyróżniał na tle i będzie łatwiejszy do zobaczenia z daleka. Możesz użyć tych samych kontrolek koloru, aby zmienić kolor i wypełnienie tła tytułu wykresu i obszaru wykresu.

Warto tutaj wspomnieć, że w Internecie można znaleźć więcej motywów dla programu PowerPoint. Jeśli dostosowywanie lub tworzenie motywów jest zbyt czasochłonne, możesz również poszukać motywów online. W większości są bezpłatne.

Sprawdź -   To narzędzie informuje Cię o wszystkim, co Twoja przeglądarka informuje o Tobie w witrynach internetowych

x