01/18/2022

Jak ustawić preferencje karty sieciowej w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Wiele osób korzysta jednocześnie z połączenia WiFi i Ethernet. To dość łatwe w zarządzaniu. System Windows 10 nie powstrzymuje Cię przed podłączeniem obu kart sieciowych, ale nie pozwala ustawić dla nich priorytetu. Kiedyś istniał sposób, aby to zrobić, ale nie działa już w najnowszej wersji systemu Windows 10. Nie oznacza to, że nie można ustawić priorytetu połączenia. Możesz ustawić preferencje karty sieciowej w systemie Windows 10, a tym samym nadać priorytet Wi-Fi lub Ethernetowi.

Preferencje karty sieciowej

Aby ustawić preferencje karty sieciowej, musisz Ściągnij aplikacja o nazwie Wired WiFi Switcher.

Po pobraniu aplikacji musisz ją zainstalować. Podczas instalacji poprosi o ustawienie priorytetu karty sieciowej. Powinieneś wiedzieć, jak nazywają się twoje karty WiFi i Ethernet. Zwykle, jeśli karty sieciowe są dość nowe, aplikacja będzie w stanie rozpoznać, która karta sieciowa jest używana do łączenia się z siecią WiFi, a która jest używana do łączenia się z siecią Ethernet.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd UPnP nie powiódł się na konsoli Xbox

Aplikacja poprosi Cię o wybranie głównego adaptera z wymienionych. Możesz wybrać tylko jedną podstawową kartę sieciową.

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie dodatkowego adaptera i ponownie możesz wybrać tylko jeden. Zakończ instalację, klikając przycisk Dalej, a preferencje sieciowe zostaną ustawione.

Aplikacja nie ma żadnego interfejsu, więc chociaż może ustawić priorytet karty sieciowej, nie oferuje łatwego sposobu zmiany go w locie. Jeśli masz problem z nieprawidłowym ustawieniem preferencji karty przez aplikację, może to mieć związek ze sterownikami sieciowymi.

Szkoda, że ​​nie można tego zrobić po wyjęciu z pudełka. Jest to konfiguracja, którą wiele osób musi zmienić i nie ogranicza się tylko do preferencji Wi-Fi i Ethernet. Użytkownicy muszą również ustawić preferencje sieciowe tego samego typu, tj. Preferencje sieci WiFi. Ponieważ firma Microsoft stale modernizuje aplikację Ustawienia i usuwa funkcje z Panelu sterowania, nie ma jeszcze prostszego sposobu zarządzania sieciami.

Sprawdź -   Jak rozwiązać problemy z logowaniem się do programu OneNote w systemie Windows 10

Jeśli po zainstalowaniu tej aplikacji wystąpią problemy z łącznością, należy ją usunąć. Nie pojawia się jako nowa aplikacja na liście aplikacji w menu Start, ale można ją odinstalować z Panelu sterowania. Przejdź do Programy i wybierz Odinstaluj program. Aplikacja powinna pojawić się na liście zainstalowanych aplikacji. Wybierz go i kliknij Odinstaluj.

x