Udostępnij teraz w social media:

Twój system przejdzie w stan uśpienia, jeśli nie będziesz go używać przez jakiś czas. Zasadniczo oznacza to, że jeśli nie odtwarzasz wideo, po prostu nie dotykanie klawisza lub poruszanie myszą przez określony czas spowoduje uśpienie systemu. Jeśli wolisz, aby uśpienie i brak aktywności były określane przez użycie procesora lub użycie pamięci, dysku lub sieci, możesz użyć Econap. Jest to bezpłatna aplikacja, która może uśpić system Windows 10 między innymi przy niskim poziomie procesora, pamięci, dysku i sieci.

Econap wykona wszystkie powyższe czynności za darmo, jednak ma wersję pro, która zapewnia więcej funkcji. Funkcje pro pozwalają blokować sen, jeśli podłączony jest kontroler gier, jeśli zadanie drukowania jest w toku lub w kolejce, jeśli używasz aplikacji na pełnym ekranie lub prowadzisz prezentację.

Sprawdź -   Jak zarządzać RGB na monitorze zewnętrznym w systemie Windows 10

System uśpienia na niskim poziomie procesora, pamięci, użycia dysku

Ściągnij i uruchom Econap z uprawnieniami administratora. Jeśli nie uruchomisz aplikacji z uprawnieniami administratora, nie będziesz w stanie dostosować urządzeń do wybudzania. Pozostałe opcje będą nadal działać.

Uruchom aplikację i przejdź do zakładki Standby Blockers. Ta karta pokazuje różne elementy, które można ustawić jako sygnał uśpienia systemu. Oprócz wykorzystania procesora, pamięci RAM, dysku i sieci, zobaczysz także blokery dla wielu użytkowników i audio.

Możesz włączyć lub wyłączyć dowolne z blokerów, jednak system przejdzie w stan uśpienia lub nie będzie mógł spać tylko wtedy, gdy wszystkie blokery znajdują się w / poza określonymi progami.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Kripton GTK w systemie Linux

Aby zdefiniować próg dla blokera, kliknij go, a zobaczysz suwak, który pozwala zmienić próg. Informuje również o aktualnym stanie elementu, np. Użycie procesora poniżej wynosi 17% i można ustawić próg powyżej lub poniżej niego.

Gdy aplikacja wykryje, że użycie procesora, sieci, dysku itp. Twojego systemu spadnie poniżej ustawionego progu, przejdzie w stan uśpienia. Jeśli jesteś nieaktywny, ale zasoby systemu przekraczają ustawiony próg, system nie przejdzie w stan uśpienia.

Blokery aplikacji są świetne, jednak bloker dźwięku zasługuje na specjalną wzmiankę. Zwykle tylko aplikacje wideo mogą uniemożliwić usypianie systemu. Jeśli odtwarzasz wideo w odtwarzaczu VLC, aplikacji Filmy i TV lub w aplikacji Netflix UWP, Twój system nie pójdzie spać, ale jeśli po prostu odtwarzasz dźwięk w jednej z bardziej popularnych aplikacji audio, system przejdzie w stan uśpienia, czemu można zapobiec stosując Econap.

Sprawdź -   Jak naprawić powolne menu kontekstowe w Eksploratorze plików systemu Windows 10

Blokada sieci jest również świetna, jeśli coś pobierasz lub masz aktywny proces, który wymaga połączenia z Internetem. Możesz go użyć, aby zapobiec zasypianiu systemu, o ile jest aktywna sieć.