Jak uzyskać nowe powiadomienia o aktywności sieciowej w systemie Windows 10

Systemy stacjonarne zwykle pozostają podłączone do sieci Wi-Fi. Dzięki sieci Wi-Fi naprawdę nie musisz się martwić o przekroczenie limitu wykorzystania danych, ponieważ zwykle mają duże ograniczenia danych, które nie są łatwe do przekroczenia. To powiedziawszy, z systemem, który jest zawsze online, gdy jest włączony, istnieją inne zagrożenia. Jeśli w twoim systemie jest zainstalowane coś złośliwego, może przesłać twoje dane na własny serwer lub może pobrać więcej złośliwych treści do twojego systemu. Jeśli podejrzewasz aktywność rouge z aplikacji, możesz użyć bezpłatnej aplikacji o nazwie GlassWite, aby otrzymywać nowe powiadomienia o aktywności sieciowej w systemie Windows 10.

Nowe powiadomienia o aktywności sieciowej

GlassWire to niezwykle potężna, bogata w funkcje aplikacja, która istnieje od lat. Większość ludzi, którzy potrzebują narzędzia sieciowego, w pewnym momencie uruchomi tę aplikację. Ma darmową wersję z pewnymi ograniczeniami, która jest idealna do monitorowania aktywności w sieci.

Ściągnij, zainstaluj i uruchom GlassWire. Domyślnie będzie w stanie pokazać aktywność sieciową dla poszczególnych aplikacji. Teraz, w przeciwieństwie do Monitora zasobów w systemie Windows 10, GlassWire zapewnia użytkownikom znacznie bardziej przyjazne spojrzenie na aktywność sieciową. Co ważniejsze, domyślnie zaczyna śledzić aktywność.

Za każdym razem, gdy aplikacja musi uzyskać dostęp do sieci, otrzymasz powiadomienie. Powiadomienia nie ograniczają się do aplikacji aktywnych na pierwszym planie. Śledzona jest również każda aplikacja działająca w tle i każdy proces systemowy łączący się z serwerem online. W rzeczywistości możesz nawet zobaczyć rodzaj ruchu sieciowego, który jest wysyłany / odbierany.

Jeśli przejdziesz do karty Alerty, możesz uzyskać listę podsumowań wszystkich działań sieciowych w systemie i zobaczyć, z której aplikacji. Będziesz mógł zobaczyć, która strona została odwiedzona i kiedy.

Najlepsze jest to, że wszystko to jest skonfigurowane po wyjęciu z pudełka. Jeśli martwisz się skonfigurowaniem aplikacji, zanim będziesz mógł z niej korzystać, nie musisz. Zainstalowanie aplikacji to naprawdę wszystko, co musisz zrobić.

GlassWire to świetny sposób, aby zobaczyć, które aplikacje działają nie tylko w tle, ale także uzyskują dostęp do serwera online. Spodziewałbyś się, że aplikacje takie jak Dropbox i Steam będą się co jakiś czas łączyć z serwerem, ale wkrótce zobaczysz, że od czasu do czasu istnieją połączenia sieciowe tworzone przez Cortanę, Skype, a nawet zwykłą aplikację TV & Movies na Windows 10. .