Jak znaleźć szybkość połączenia karty sieciowej w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy mówimy o szybkości połączenia internetowego, zwykle patrzymy na to, co zapewnia dostawca usług internetowych, i na zakupiony pakiet danych. W większości przypadków te dwie rzeczy są naprawdę ważne, jeśli chodzi o szybkość połączenia, ale nie są jedynym decydującym czynnikiem. Komputery stacjonarne łączą się z Internetem za pomocą sprzętu zwanego kartą sieciową. Podobnie jak każdy inny sprzęt, karta sieciowa ma swoje specyfikacje, które odgrywają ważną rolę w określaniu szybkości połączenia.

Oto, w jaki sposób można sprawdzić szybkość połączenia karty sieciowej w systemie Windows 10. Karta sieciowa jest czasem nazywana także kartą sieciową lub kartą sieciową. Wszystkie są takie same.

Szybkość połączenia karty sieciowej

W systemie Windows 10 można wyświetlić szybkość połączenia obsługiwaną przez kartę sieciową z Panelu sterowania. Upewnij się, że połączenie jest aktywne, np. Jeśli chcesz zobaczyć prędkość obsługiwaną przez Wi-Fi, musisz być podłączony do sieci Wi-Fi. Podobnie, jeśli chcesz zobaczyć szybkość połączenia dla połączenia Ethernet, musisz mieć aktywne połączenie Ethernet.

  Jak zawsze uruchamiać przeglądarkę Mozilla Firefox w trybie przeglądania prywatnego

Najszybszym sposobem na otwarcie Panelu sterowania do prawidłowego ustawienia jest otwarcie Eksploratora plików i wprowadzenie następujących poleceń na pasku lokalizacji. Naciśnij Enter.

Control PanelAll Control Panel ItemsNetwork and Sharing Center

Zobaczysz tutaj aktywne połączenie WiFi i / lub Ethernet. Kliknij i otworzy się okno właściwości.

W oknie właściwości poszukaj opcji Szybkość, a wyświetli się maksymalna prędkość obsługiwana przez kartę sieciową.

Jeśli pójdziemy z prędkością sieci ze zrzutu ekranu, która wynosi 72,2 Mbps, oznacza to, że system może korzystać z połączenia, które zapewnia prędkości transferu do 72,2 Mbps (przesyłanie i pobieranie). Jeśli połączenie jest szybsze, sieć nie będzie w stanie odbierać danych z większą prędkością. Zamiast tego ograniczy ją do własnej prędkości maksymalnej, która wynosi 72,2 Mb / s. Jeśli sieć obsługuje prędkość 1 Gb, ta karta sieciowa nie skorzysta z niej.

  Wyłącz RCS przed przełączeniem na nowy telefon

Zwiększ szybkość karty sieciowej

Nie można zwiększyć szybkości karty sieciowej ponad to, co obsługuje. Jeśli masz szybsze połączenie i chcesz z niego skorzystać, musisz zaktualizować sprzęt, tj. Kupić i zainstalować nową kartę sieciową. Jeśli zamierzasz kupić nowy sprzęt, upewnij się, że jest on zgodny z resztą sprzętu w twoim systemie. Szybkość obsługiwana przez kartę sieciową jest ważna, jednak szybkość odczytu / zapisu dysku jest równie ważna, a nowa karta, którą instalujesz, musi być również kompatybilna z płytą główną.

x