Mac

Jak usunąć dane EXIF ​​ze zdjęć w systemie macOS

Usuwanie danych EXIF ​​ze zdjęcia, masowo, w systemie Windows 10 jest dość łatwe i można oczekiwać czegoś podobnego w systemie macOS. Mylisz się Najlepsze, najczęściej zalecane narzędzie do usuwania danych EXIF ​​ze zdjęcia na komputerze Mac pozostawia „zoptymalizowany” obraz. Jeśli musisz usunąć dane EXIF ​​ze zdjęć w systemie macOS i masz dużo zdjęć, zalecamy użycie EXIF Purge.

EXIF Purge to darmowa aplikacja z reklamami dostępna w Internecie Mac App Store. Nie kompresuje zdjęć. Po prostu usuwa je ze wszystkich danych EXIF.

Usuń dane EXIF ​​ze zdjęć

Jeśli chcesz sprawdzić, czy obraz ma jakieś dane EXIF, otwórz go w Podglądzie i przejdź do Narzędzia na pasku menu. Wybierz opcję Pokaż inspektora. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz zakładkę z „i” w tytule i sprawdź, czy ma zakładkę EXIF ​​i zakładkę GPS. Jeśli tak, wówczas twój obraz rzeczywiście zawiera dane EXIF, które należy usunąć.

Otwórz EXIF ​​Purge i przeciągnij i upuść obrazy, z których chcesz usunąć dane EXIF. Aplikacja utworzy duplikaty zdjęć i musisz wybrać lokalizację wyjściową, w której zostaną zapisane zdjęcia. Kliknij „Wyczyść informacje EXIF”. Zobaczysz wyskakujące okienko z reklamą i stoperem. Po upływie czasu możesz zamknąć wyskakujące okienko, a zdjęcia zostaną usunięte z danych EXIF.

Po usunięciu danych nie ma łatwego sposobu na ich ponowne dodanie. Jeśli uważasz, że prawdopodobnie będziesz potrzebować danych w przyszłości, nie powinieneś usuwać oryginalnych zdjęć.

To dziwne, że macOS nie ma wbudowanego narzędzia do tego, gdy system operacyjny ma najlepszą przeglądarkę plików i najlepszą aplikację do zarządzania zdjęciami ze wszystkich innych popularnych systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych. Aplikacja Zdjęcia nie tylko świetnie nadaje się do zarządzania dużą biblioteką zdjęć, ale jest używana przez wielu profesjonalnych fotografów i hobbystów do zarządzania i edytowania zdjęć, ale nadal nie pozwala użytkownikom usuwać ani edytować danych EXIF.

W podglądzie masz opcję usunięcia danych lokalizacji, ale nic więcej. Dane lokalizacji to bardziej wrażliwy rodzaj danych przechowywanych na zdjęciu i to może prowadzić do naruszenia prywatności użytkownika. Możliwe, że dlatego Apple ma opcję usunięcia go, a nie innych informacji, np. Kiedy zdjęcie zostało zrobione i jakiego rodzaju urządzenia zostało zrobione.

x