Jak usunąć konto firmowe PayPal

Korzystanie z PayPal jest bardzo łatwe i bezpieczne. Musisz dodać konto bankowe do swojego konta PayPal i możesz wysyłać i odbierać płatności bezpośrednio z konta bankowego za pomocą smartfona. W przypadku właścicieli firm PayPal ma możliwość założenia konta firmowego, na którym można ustawić kod QR, za pomocą którego klienci mogą zeskanować kod i zapłacić cenę zakupionego przedmiotu. Jeśli korzystasz z konta firmowego i chcesz przełączyć się z konta firmowego na konto osobiste i wiesz, jak zamknąć konto PayPal, ten artykuł Ci w tym pomoże. Poprowadzi Cię przez kroki, jak usunąć konto firmowe PayPal i jak zmienić PayPal z biznesowego na osobisty. Dowiesz się również, jak usunąć konto PayPal i co się stanie, jeśli zamkniesz konto firmowe PayPal.

Jak usunąć konto firmowe PayPal

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć konto firmowe PayPal i zmienić system PayPal z biznesowego na osobisty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Skąd wiesz, czy Twój system PayPal jest biznesowy czy osobisty?

Aby dowiedzieć się, czy Twój system PayPal ma charakter biznesowy, czy osobisty, wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz Strona logowania do PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Teraz kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu, jak pokazano.

3. Jeśli widzisz Konwertuj na konto firmowe napisane w Opcjach konta, oznacza to, że obecnie korzystasz z konta osobistego i odwrotnie.

Czy możesz zmienić typ konta PayPal?

Tak, możesz zmienić rodzaj konta PayPal. Jeśli korzystasz z osobistego konta PayPal, przekształcenie konta w konto firmowe jest bardzo proste, np. poprzez odwiedzenie strony Ustawienia i dostosowanie opcji ustawień konta. Jeśli chcesz przekonwertować konto firmowe na konto osobiste, w takim przypadku musisz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej PayPal, aby uzyskać dalszą pomoc.

Jak zmienić system PayPal z biznesowego na osobisty?

Aby zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz Strona logowania do PayPal w przeglądarce na komputerze.

2. Następnie zaloguj się do swojego konta PayPal Business za pomocą adresu e-mail i hasła.

3. Przewiń stronę w dół i kliknij KONTAKT opcja, jak pokazano.

4. Na stronie Centrum pomocy kliknij opcję Centrum wiadomości.

5. Kliknij opcję Nowa wiadomość, aby utworzyć nową wiadomość zapytania.

6. Kliknij Profil konta i skonfiguruj opcję z listy.

7. Teraz kliknij opcję Aktualizacja lub obniżenie poziomu konta.

8. Na koniec wpisz szczegółową prośbę w polu Wiadomość, a następnie kliknij Wyślij e-mail.

Po wysłaniu wiadomości e-mail będą dalsze procedury do wykonania.

  • Jeśli dział obsługi klienta PayPal odpowie, będziesz musiał zweryfikować swoje poświadczenia, przesyłając określone dokumenty. Następnie Twoja aplikacja zostanie przetworzona, a proces zmiany wersji zostanie pomyślnie zakończony.
  • Jeśli nie odpowie, możesz wypróbować inne usługi dla klientów wymienione w sekcji Inne sposoby kontaktu z nami na stronie obsługi klienta PayPal, jak pokazano poniżej.

Czy możesz utworzyć nowe konto PayPal za pomocą tego samego konta bankowego?

Tak, możesz utworzyć nowe konto PayPal z tego samego konta bankowego tylko wtedy, gdy usunąłeś konto bankowe z drugiego konta PayPal. Każde konto PayPal musi mieć unikalne konto bankowe. Możesz dodawać i usuwać dowolną liczbę kont bankowych. Możesz także połączyć tę samą kartę debetową lub kredytową z dwoma lub więcej kontami PayPal.

Jak usunąć konto PayPal?

Usunięcie konta biznesowego spowoduje usunięcie wszystkich danych użytkownika z PayPal, takich jak historia transakcji, ponieważ jest to coś innego niż dezaktywacja konta. Możesz usunąć swoje konto PayPal, wykonując następujące czynności:

Uwaga: po zamknięciu konta PayPal nie możesz otworzyć tego konta i korzystać z niego. Nie będziesz też mógł zobaczyć historii transakcji z tego konta.

1. Odwiedź Strona logowania do PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się na swoje konto PayPal Business.

2. Kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu.

3. Teraz kliknij opcję Zamknij swoje konto w sekcji Opcje konta.

4. Na koniec kliknij Zamknij konto, aby wyświetlić komunikat: Czy na pewno chcesz zamknąć konto? aby potwierdzić proces usuwania.

Jak usunąć konto firmowe PayPal?

Możesz wykonać czynności wymienione powyżej, aby dowiedzieć się, jak natychmiast usunąć konto firmowe PayPal.

Co się stanie, jeśli zamkniesz swoje konto firmowe PayPal?

Po zamknięciu konta firmowego PayPal:

  • Nie będziesz mieć dostępu do swojego konta biznesowego PayPal, a wszystkie Twoje historie transakcji i inne dane osobowe zostaną trwale usunięte.
  • Jeśli na koncie PayPal masz niewykorzystane kody realizacji lub kupony lub jakąkolwiek inną kwotę, również zostaną one utracone.
  • Wszelkie nieopłacone prośby o pieniądze zostaną automatycznie anulowane.

Czy możesz usunąć ograniczone konto PayPal?

Nie, nie możesz usunąć ograniczonego konta PayPal. Ponieważ istnieją ograniczenia na Twoim koncie PayPal, nie możesz już usunąć ani zamknąć swojego konta PayPal. Ograniczenie konta to tymczasowe ograniczenie, które ograniczy wszelkie wypłaty, wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy. Ograniczenia na koncie nie oznaczają, że zrobiłeś coś złego, służą one jedynie do ochrony kont kupujących i sprzedających.

Czy zamknięcie konta PayPal ma wpływ na kredyt?

Nie, zamknięcie konta PayPal nie wpłynie na kredyt, dopóki nie będziesz mieć żadnych pozostałych długów. Jeśli Twoje konto PayPal jest wolne od jakichkolwiek długów i zamkniesz konto PayPal, nie wpłynie to na Ciebie w żaden sposób. Ale jeśli na Twoim koncie pozostały długi i zdecydujesz się zamknąć konto, myśląc, że nie wpłynie to na Ciebie, niestety mylisz się. Wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową.

Czy PayPal zgłasza raporty do agencji kredytowych?

Tak, PayPal raportuje do agencji kredytowych pod koniec 2019 roku. Od 2019 roku PayPal raporty kredytowe do agencji kredytowych, co oznacza, że ​​wszelkie działania wykonywane przy użyciu Twojej karty kredytowej będą miały wpływ na Twoją zdolność kredytową. Brak płatności lub zamknięcie konta z istniejącym długiem wpłynie negatywnie na Twoją zdolność kredytową. Niska zdolność kredytowa może wpłynąć na przyszłe zakupy i miesięczne płatności rachunków. Aby utrzymać swoją zdolność kredytową, pamiętaj, aby nie przegapić żadnych płatności i płacić rachunki na czas.

Co się stanie, jeśli nie zapłacisz ujemnego salda PayPal?

Ujemne saldo na Twoim koncie PayPal reprezentuje kwotę, którą musisz zapłacić PayPal. Musisz natychmiast zapłacić tę kwotę, a jeśli kwota nie zostanie zapłacona, możesz oczekiwać, że PayPal podejmie te działania w celu odzyskania kwoty. Oto działania, których możesz oczekiwać od PayPal:

  • Mogą zaangażować się w zbieranie wysiłków w celu odzyskania należnej kwoty od Ciebie.
  • PayPal może podejmować działania na Twoim koncie, jak opisano w sekcji Kwoty należne PayPal.
  • Mogą nałożyć ograniczenie lub podjąć działania na Twoim koncie PayPal, jak opisano w Ograniczone działania i blokadyco może doprowadzić do trwałego zablokowania konta.

Tak się dzieje, jeśli nie płacisz ujemnego salda PayPal.

***

Mamy więc nadzieję, że rozumiesz, co się stanie, jeśli zamkniesz swoje konto firmowe PayPal i jak usunąć konto firmowe PayPal, wraz ze szczegółowymi krokami, które pomogą Ci. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz napisać artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli się dowiedzieć.

x