Jak zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste?

Udostępnij teraz w social media:

PayPal to system płatności online, który sprawia, że ​​transakcje online są łatwo dostępne i bezpieczne. Możesz wysyłać lub odbierać pieniądze od innych osób, a także płacić za zakupy online, korzystając z niezawodnego systemu PayPal. Dostarcza również rozwiązania bankowe z myślą zarówno o klientach, jak i biznesie. Mając na uwadze te dwa typy kont, możesz zadać sobie pytanie, jak zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste? Odpowiedź na to pytanie otrzymasz wraz z innymi pytaniami, takimi jak: jak obniżyć wersję konta PayPal i zaktualizować konto PayPal? Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby rozwiązać swoje pytania.

Jak zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste?

Aby zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste, musisz wysłać wiadomość e-mail z prośbą do zespołu pomocy PayPal. Przeczytaj artykuł dalej, aby znaleźć i wykonać wymienione kroki, aby to zrobić.

Jaka jest różnica między kontem osobistym a firmowym PayPal?

W tym szybko digitalizującym się świecie usługi powinny być dostosowywane do preferencji użytkownika. A PayPal zapewnia takie opcje swoim użytkownikom, różnicując typy kont.

Konto osobiste PayPal:

 • Jak sama nazwa wskazuje, PayPal Personal jest przeznaczony do użytku osobistego i jest idealny, gdy chcesz wysłać pieniądze rodzinie i znajomym lub zrobić zakupy online za pośrednictwem sklepów cyfrowych i rynków.
 • Jeśli użytkownik jest indywidualnym profesjonalistą, konto zaspokaja również jego potrzeby biznesowe. Pozwala sprzedawać towary i usługi i jest przydatny dla artystów i freelancerów.
 • W przypadku transakcji krajowych nie jest pobierana opłata za płatność.
 • Jest to domyślne konto podane podczas pierwszej rejestracji w usługach PayPal.
 • Konto osobiste nie obsługuje wielu opcji płatności.

Konto firmowe PayPal:

 • PayPal Business oferuje wszystkie opcje i usługi oferowane przez konto osobiste, oprócz funkcji umożliwiających włączenie małych i średnich firm.

 • Dzięki niej Twoja strona internetowa może być wykorzystywana jako portal e-commerce. W ten sposób ułatwisz swoim klientom zakupy online.
 • Umożliwia wysyłanie i odbieranie faktur oraz konfigurowanie usług abonamentowych. Korzystając z tego typu konta, Twoi klienci będą mogli zapisać się na powtarzające się przesyłki w ramach jednej dużej transakcji. Umożliwia również tworzenie faktur za pomocą interfejsu PayPal.
 • Tworząc konto firmowe, uzyskujesz dostęp do szeregu innych narzędzi biznesowych i korzyści za Twoją pomoc.
 • Konto firmowe obciąża Cię taryfą nawet za transakcje krajowe.
 • Konfiguracja trwa dłużej i trudno ją obniżyć.

Skąd mam wiedzieć, czy moje konto PayPal jest firmowe czy osobiste?

PayPal zapewnia funkcje i personalizację w oparciu o potrzeby użytkowników. Istnieją dwa rodzaje kont PayPal, które użytkownik może wybrać, tj. Business i Personal. Interfejs platformy zmienia się wraz z typem konta, a wiele funkcji i usług jest w zależności od tego usuwanych lub dodawanych.

1. Otwórz stronę logowania PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Teraz kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu, jak pokazano.

3. Jeśli widzisz Konwertuj na konto firmowe napisane w Opcjach konta, oznacza to, że obecnie korzystasz z konta osobistego.

Jak zmienić typ konta PayPal z biznesowego na osobisty?

Nie ma ręcznego sposobu na zmianę konta biznesowego na konto osobiste. Musisz skontaktować się z obsługą klienta PayPal, a następnie wykonać niezbędne kroki, aby przejść do procedury obniżenia poziomu. Poniżej wyjaśniono procedurę przywracania konta firmowego do osobistego:

1. Otwórz stronę logowania PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta biznesowego PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Przewiń stronę w dół i kliknij KONTAKT opcja, jak pokazano.

3. Na stronie Centrum pomocy kliknij opcję Centrum wiadomości, jak pokazano.

4. Kliknij opcję Nowa wiadomość, aby utworzyć nową wiadomość zapytania.

5. Kliknij Profil konta i skonfiguruj opcję z listy.

6. Teraz kliknij opcję Uaktualnianie lub obniżanie poziomu konta.

7. Na koniec wpisz szczegółową prośbę w polu Wiadomość, a następnie kliknij Wyślij e-mail.

Jak zmienić rodzaj konta w systemie PayPal?

Nie możesz samodzielnie zmienić typu konta w systemie PayPal. Aby zmienić typ konta, musisz skontaktować się z obsługą klienta PayPal. Jeśli chcesz zmienić swoje konto firmowe na osobiste i potrzebujesz w tym pomocy, przeczytaj i postępuj zgodnie z powyższymi krokami.

Jak obniżyć wersję konta biznesowego PayPal?

Zmiana wersji konta biznesowego PayPal nie jest łatwa, ponieważ nie można tego zrobić ręcznie. W tym celu musisz wiedzieć, jak zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste, korzystając z pomocy obsługi klienta. Krokowa metoda obniżenia poziomu konta PayPal jest opisana poniżej:

1. Otwórz stronę logowania PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta biznesowego PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Przewiń stronę w dół i kliknij KONTAKT opcja, jak pokazano.

3. Kliknij opcję Centrum wiadomości na stronie Centrum pomocy.

4. Kliknij opcję Nowa wiadomość.

5. Kliknij Profil konta i skonfiguruj > Uaktualnianie lub obniżanie opcji konta.

6. Następnie wpisz szczegółowy problem w polu Wiadomość i kliknij Wyślij e-mail. Zespół pomocy PayPal wkrótce skontaktuje się z Tobą w sprawie Twojej prośby o obniżenie poziomu konta PayPal.

Po wysłaniu wiadomości e-mail będą dalsze procedury do wykonania.

 • Jeśli obsługa klienta PayPal odpowie, będziesz musiał zweryfikować swoje poświadczenia, przesyłając określone dokumenty. Następnie Twoja aplikacja zostanie przetworzona, a proces zmiany wersji zostanie pomyślnie zakończony.
 • Jeśli nie odpowie, możesz wypróbować inne usługi dla klientów wymienione w sekcji Inne sposoby kontaktu z nami na stronie obsługi klienta PayPal, jak pokazano poniżej.

Jak zmienić profil mojej firmy z powrotem na konto osobiste? Jak zmienić konto z biznesowego na osobiste?

Możesz zmienić swoje konto firmowe z powrotem na osobiste, kontaktując się z obsługą klienta PayPal. Nie ma ręcznego sposobu na zmianę konta biznesowego na konto osobiste.

1. Otwórz stronę logowania PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta biznesowego PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Przewiń stronę w dół i kliknij KONTAKT opcja, jak pokazano.

3. Kliknij Centrum wiadomości > Nowa wiadomość > Profil konta i skonfiguruj opcje.

4. Kliknij opcję Uaktualnianie lub obniżanie poziomu konta.

5. Wpisz szczegółowy problem w polu Wiadomość, a następnie kliknij Wyślij e-mail.

Jak uaktualnić konto osobiste PayPal?

Uaktualnienie konta osobistego PayPal do konta biznesowego może przynieść wiele korzyści z perspektywy komercyjnej i zawodowej. Istnieje wiele ekskluzywnych usług dostępnych tylko za pośrednictwem konta PayPal Business. Postępuj więc zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby przełączyć się na konto firmowe z Personal w systemie PayPal.

1. Otwórz stronę logowania PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta osobistego PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Teraz kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu, jak pokazano.

3. Kliknij Konwertuj na konto firmowe w Opcjach konta, jak pokazano.

4. Wybierz żądany rodzaj działalności z podanej listy. W tym przypadku będzie to Indywidualne.

5. Po dokonaniu wyboru kliknij Prześlij.

6. Teraz opisz swoją firmę, podając informacje związane z firmą i kliknij Prześlij, jak pokazano poniżej.

7. Po zakończeniu tego procesu Twoje konto osobiste zostanie przełączone na konto firmowe.

Co się stanie, jeśli zamknę moje konto firmowe PayPal?

W momencie zamknięcia Twojego konta biznesowego PayPal firma PayPal automatycznie anuluje wszelkie oczekujące transakcje, a Ty stracisz wszelkie salda związane z kodami realizacji. PayPal zamyka każde połączenie z Twoim kontem, a Ty powracasz do bycia dla nich normalnym klientem. Ponadto nie będziesz mieć dostępu do personalizacji, nawet jeśli utworzysz nowe konto PayPal.

Jak usunąć swoją firmę z PayPal?

Usunięcie konta biznesowego spowoduje usunięcie wszystkich danych użytkownika z PayPal, takich jak historia transakcji, ponieważ różni się to od dezaktywacji konta. Wykonaj poniższe czynności, aby usunąć swoje konto firmowe z PayPal.

Uwaga: po zamknięciu konta PayPal nie możesz otworzyć tego konta i korzystać z niego. Nie będziesz też mógł zobaczyć historii transakcji z tego konta.

1. Otwórz stronę logowania PayPal w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta biznesowego PayPal za pomocą adresu e-mail i hasła.

2. Teraz kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu, jak pokazano.

3. Teraz kliknij opcję Zamknij swoje konto w sekcji Opcje konta.

4. Na koniec kliknij Zamknij konto, aby wyświetlić komunikat: Czy na pewno chcesz zamknąć konto? aby potwierdzić proces usuwania.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak zmienić konto PayPal z biznesowego na osobiste. Zachęcamy do kontaktu z nami z pytaniami i sugestiami za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

  Co oznacza „spełniony przez Amazon”?
x