Udostępnij teraz w social media:

Netflix jest jedną z wiodących na świecie usług przesyłania strumieniowego, a niektóre z najpopularniejszych programów telewizyjnych i filmów są dostępne dla użytkowników bez żadnych ograniczeń, a fakt, że istnieją plany subskrypcji zapewniające jedno konto z wieloma subkontami, sprawia, że to jeszcze bardziej popularne.

Ponieważ nie zawsze mamy czas lub cierpliwość, aby obejrzeć film od początku do końca, i łatwo zapomnieć, który odcinek programu telewizyjnego oglądałeś ostatnio, gdy w jednym sezonie jest ich około 20. Na szczęście Netflix jest wyposażony w szeroką gamę narzędzi i funkcji, które ułatwiają poruszanie się po treściach, a ci z was, którzy się zgubili i chcą po prostu wrócić do miejsca, w którym byli wcześniej, mogą skorzystać z funkcji Kontynuuj oglądanie.

Ta zgrabna funkcja podkreśla wszystkie treści, które zacząłeś oglądać, ale nigdy nie miałaś szansy na zakończenie do samego końca, i pozostaje na szczycie menu treści Netflix, dzięki czemu jest pierwszą rzeczą, którą widzisz po wejściu na swoje konto.

Jednak tam [month] są chwile, w których nigdy nie planujesz wznowić programu telewizyjnego lub filmu, ponieważ było po prostu źle, lub masz zamiar obejrzeć z kimś coś na Netflix i nie chcesz, aby wiedzieli, co jeszcze oglądasz .

Sprawdź -   Jak zarządzać głośnością dla urządzeń audio z wieloma wyjściami w systemie macOS

Niezależnie od przypadku, najważniejsze jest to, że w obu tych dwóch scenariuszach chciałbyś, aby powiadomienie Kontynuuj oglądanie zniknęło na dobre i właśnie to pokażemy w następnym artykule, ponieważ będziemy uwzględniać kroki również dla wersji Netflix na komputery PC, smartfony i Smart TV.

Jak usunąć Kontynuuj oglądanie w serwisie Netflix

Usunięcie listy Kontynuuj obserwowanie różni się w zależności od platformy, dlatego dla każdej z nich wymieniliśmy przewodniki krok po kroku.

1. Wyczyść opcję Kontynuuj oglądanie na PC i macOS

Wyczyść historię Netflix w przeglądarce internetowej

Idź do urzędnika Witryna Netflix lub otwórz aplikację sklepu Netflix i zaloguj się na swoje konto Netflix.
Zaloguj się do swojego profilu.
Kliknij go w prawym górnym rogu ekranu i kliknij Konto.
Przewiń listę w dół, aż dojdziesz do Aktywność związana z oglądaniem.
Powinieneś teraz zobaczyć listę wszystkiego, co było oglądane w danym profilu, takie jak imię i nazwisko, numer odcinka (tylko programy telewizyjne) i data.

Naciśnij przycisk obok każdego wpisu oznaczony Ukryj przed historią przeglądania.
Jeśli chcesz całkowicie usunąć programy telewizyjne, wybierz opcję Usunąć serial? przycisk znajdujący się tuż pod nazwą programu.

Po powrocie do ekranu głównego lista Kontynuuj oglądanie nie powinna już zawierać tego konkretnego programu lub filmu, a jeśli usuniesz wszystko, lista Kontynuuj oglądanie powinna teraz zniknąć na dobre.

Sprawdź -   Jak wyciąć hałas dzięki listom na Twitterze

Wyczyść historię w aplikacji Netflix UWP Microsoft Store

Uruchom aplikację Microsoft Store Netflix.
Zaloguj się na swoje konto i wprowadź żądany profil.
Naciśnij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.
Kliknij Szczegóły konta.

Otworzy się nowe okno w przeglądarce, które przeniesie Cię na stronę Netflix, a stamtąd po prostu wykonaj kroki użyte wcześniej w celu wyczyszczenia listy Kontynuuj oglądanie w przeglądarce.

2. Wyczyść opcję Kontynuuj oglądanie w systemie Android lub iOS

Uruchom aplikację Netflix na smartfonie i zaloguj się na swoje konto.
Wprowadź profil, z którego chcesz usunąć listę Kontynuuj obserwację.
Przejdź do karty Strona główna i przewiń, aż dojdziesz do kategorii Kontynuuj oglądanie.
Stuknij przycisk z trzema kropkami obok wpisu, który chcesz usunąć.
Stuknij w Usuń z rzędu.

3. Wyczyść Kontynuuj oglądanie na Smart TV

Uwaga: obecnie nie ma możliwości usunięcia elementu z listy Kontynuuj oglądanie, jeśli masz połączenie z telewizorem Smart TV, ale istnieje jedno obejście, które możesz wypróbować:

Zaloguj się do komputera PC, Mac, Androida lub iOS przy użyciu tego samego konta, co Smart TV
Wykonaj czynności wymienione powyżej, aby usunąć wpisy z listy Kontynuuj obserwację
Po usunięciu wpisów uruchom ponownie Smart TV

Sprawdź -   Jak zwiększyć lub zmniejszyć tekst w Google Chrome

Jak usunąć program z dalszego oglądania w serwisie Netflix — WNIOSEK

Wykonując powyższe kroki, powinieneś być w stanie usunąć listę Kontynuuj oglądanie z konta Netflix na wszystkich głównych platformach (z wyjątkiem telewizorów Smart TV).

Dzięki tej małej sztuczce Twój katalog Netflix będzie nie tylko mniej zagracony, ale także nie zobaczysz żadnych ciągłych przypomnień o złych programach telewizyjnych lub filmach, które były na tyle sprytne, aby wcześnie porzucić.

Jak usunąć program z Kontynuuj oglądanie w serwisie Netflix

Oto kilka dodatkowych rzeczy, które musisz wiedzieć o funkcji Kontynuuj oglądanie w serwisie Netflix:

Programy telewizyjne i filmy, które zostały usunięte z biblioteki Netflix, nie będą się już pojawiać na liście Kontynuuj oglądanie.
Jeśli korzystasz z VPN i masz połączenie z krajem, w którym nie ma w swojej bibliotece konkretnego programu lub filmu, zostanie on usunięty z listy Kontynuuj oglądanie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się przydatny i że po jego przeczytaniu będziesz mógł cieszyć się serwisem Netflix. Daj nam znać, jeśli chcesz więcej artykułów tego rodzaju, zostawiając nam swoją opinię w sekcji komentarzy poniżej, a napiszemy je w mgnieniu oka.