Udostępnij teraz w social media:

Office 365 współpracuje z kontem Microsoft. To jest konto użyte do zakupu subskrypcji, a nazwa ustawiona dla tego konta jest wyświetlana na pasku tytułu wszystkich aplikacji Office 365. Jeśli się wylogujesz, nie będziesz mógł korzystać z aplikacji i nie da się tego obejść. Nie wszyscy użytkownicy lubią mieć swoje imię na pasku tytułu tych aplikacji i szukają sposobu na ich usunięcie, ale po wyjęciu z pudełka nie możesz. Zamiast tego zastosujemy sprytny mały obejście z rejestrem.

Usuń nazwę użytkownika z paska tytułu

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wprowadź następujące informacje i naciśnij Enter.

regedit

Po otwarciu edytora rejestru przejdź do następującej lokalizacji.

ComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0CommonIdentityIdentities

Pod tym kluczem będzie kilka kluczy. Wybierz je jeden po drugim i poszukaj wartości o nazwie FriendlyName. Kliknij go dwukrotnie. Ta wartość zawiera nazwę wyświetlaną na pasku tytułu we wszystkich aplikacjach Office 365. Zamieniamy go na pusty znak.

Sprawdź -   Jak wyłączyć dźwięk uruchamiania w systemie Windows 10

Aby to zrobić, przytrzymaj klawisz Alt, a następnie dotknij 255 na klawiaturze numerycznej, a następnie zwolnij klawisz Alt. Nic nie pojawi się w polu wartości, ale kursor przesunie się do przodu o jedną pozycję. Kliknij OK, a następnie zamknij edytor rejestru.

Jeśli masz otwartą aplikację Office 365, zamknij ją i otwórz ponownie. Gdy to zrobisz, Twoje imię i nazwisko nie będzie już wyświetlane na pasku tytułu. Będzie puste. Twoje zdjęcie profilowe nadal tam będzie.

Office 365 ma dość zajęty pasek tytułu; zawiera nazwę dokumentu, który jest potrzebny, pasek wyszukiwania, który można zwinąć, ale nie całkowicie ukryty, oraz nazwę użytkownika i zdjęcie profilowe, których nikt tak naprawdę nie potrzebuje.

Sprawdź -   Jak ustawić limity aplikacji i gier na Xbox One

Działa to lokalnie, tj. Jeśli korzystasz z rodzinnej subskrypcji Office 365, będzie działać tylko w systemie, w którym edytujesz rejestr. To nie będzie działać w innych systemach Windows, chyba że edytujesz tam również rejestr. W przypadku macOS możesz mieć pecha. Możesz spróbować poszukać pliku plist do edycji, ale nie zmieniaj niczego, chyba że wiesz, co robisz.

Chociaż konieczne jest, aby użytkownicy logowali się za pomocą konta Microsoft w celu uwierzytelnienia kopii Office 365, wyświetlanie informacji na pasku tytułu nie jest i naprawdę powinien być łatwiejszy sposób na ich ukrycie.