Jak usunąć ostatnio oglądane programy Netflix?

Przy tak wielu programach i filmach dostępnych do przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix, ostatnio oglądane treści mogą szybko się zapełnić. Może to sprawić, że wyszukiwanie ostatnio oglądanego programu będzie nużące. Na szczęście możesz po prostu wyczyścić część lub całą zawartość ostatnio obserwowanej listy.

Niezależnie od tego, czy chcesz zachować prywatność swojej aktywności związanej z oglądaniem, czy też nie wykryć transmisji strumieniowej na koncie członka rodziny, pokażemy Ci, jak usunąć ostatnio oglądane programy.

Jak usunąć ostatnio oglądane programy z Netflix na PC i Mac?

Jeśli używasz komputera PC, Mac lub przeglądarki internetowej na urządzeniu mobilnym, możesz wykonać poniższe czynności, aby usunąć swoją aktywność związaną z oglądaniem. Jeśli masz więcej niż jeden profil, musisz usunąć aktywność oglądania dla każdego profilu.

Odwiedzić Witryna Netflix i postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 • Zaloguj się do swojego konta Netflix, najedź na ikonę swojego profilu, a następnie kliknij Konto.
 • Teraz kliknij ikonę strzałki po prawej stronie swojego profilu.
 • Następnie pod sekcją Profil i kontrola rodzicielska kliknij Widok po prawej stronie Przeglądanie aktywności.
 • Jeśli chcesz usunąć tylko jeden odcinek, po prostu kliknij kółko i wybierz Ukryj w swojej historii.
 • Możesz również ukryć całą serię, klikając Ukryj serię? Pojawia się po usunięciu jednego elementu zestawu z historii oglądania.
 • Możesz także ukryć całą historię, przewijając w dół i klikając opcję Ukryj wszystko.
 • Otóż ​​to; Jesteś skończony! Usunąłeś wszystkie podejrzane treści z Netflix i możesz oglądać swoje programy, wiedząc, że możesz je z łatwością usunąć.

  Usuwanie historii przeglądania w aplikacji mobilnej iOS

  Niestety, Netflix usunął opcje dostępu do konta dla wersji aplikacji usługi przesyłania strumieniowego. Jeśli chcesz usunąć historię oglądania z urządzenia mobilnego, użyj przeglądarki internetowej i zaloguj się do serwisu Netflix.

 • Kliknij opcję menu przeglądarki i wybierz opcję Poproś o witrynę na komputer, a następnie wykonaj powyższe kroki, aby usunąć historię ostatnio oglądanych filmów.
 • Jak usunąć ostatnio oglądane programy z Netflix na Androidzie?

  Użytkownicy Androida nadal mają opcję konta w swojej aplikacji Netflix. Spowoduje to automatyczne przejście do przeglądarki internetowej, ale jest ona widoczna w mobilnej wersji witryny, co znacznie ułatwia pracę.

 • Otwórz aplikację Netflix i dotknij profilu, który chcesz edytować.
 • Teraz dotknij trzech pionowych linii w prawym dolnym rogu.

  Uwaga: może zostać wyświetlony monit o wybranie przeglądarki internetowej i zalogowanie się.
 • Następnie dotknij Konto.
 • Stuknij strzałkę w dół obok swojego profilu.
 • Następnie dotknij Aktywność przeglądania.
 • Podobnie jak w przypadku powyższych instrukcji, możesz kliknąć kółko z linią w nim, aby usunąć jeden pokaz lub kliknąć Ukryj wszystko.
 • Ukrywanie historii oglądania jest naprawdę proste, gdy zrozumiesz układ. Będziesz musiał użyć przeglądarki internetowej, ale Safari, Chrome, a nawet Samsung Internet mogą wykonać to zadanie.

  Jak usunąć ostatnio oglądane programy Netflix na urządzeniu Roku?

 • Otwórz aplikację Netflix znajdującą się na stronie głównej Roku.
 • Kliknij tytuł, który chcesz usunąć z listy Kontynuuj oglądanie i przewiń w dół w wyskakującym menu, aż zobaczysz Usuń z mojej listy, wybierz tę opcję, aby ją usunąć.
 • Musisz powtórzyć powyższy krok ze wszystkimi tytułami, które chcesz usunąć z listy Kontynuuj oglądanie.
 • Usuwanie elementów z listy obserwowanych Netflix jest proste na urządzeniu Roku, podobnie jak na Amazon Firestick.

  Inne funkcje Netflix zapewniające lepsze wrażenia

  Netflix oferuje wiele sposobów na dostosowanie treści. Oznacza to, że w ustawieniach jest wiele funkcji i opcji. Oprócz prostego usuwania ostatnio oglądanych treści, możesz także zarządzać ustawieniami odtwarzania wideo i zalecanymi programami.

  • Korzystając z tych samych wskazówek nawigacyjnych powyżej, możesz kliknąć strzałkę w dół obok swojego profilu, aby uzyskać dostęp do kilku fajnych funkcji. Na przykład możesz wyłączyć funkcję autoodtwarzania. Jeśli jesteś typem, który zasypia oglądając najnowsze odcinki Stranger Things, wyłącz funkcję autoodtwarzania, aby uniknąć pominięcia odcinków.
  • Jeśli chcesz, aby Netflix przedstawiał Ci lepsze rekomendacje, oceń programy, które oglądałeś w przeszłości. Obok każdego tytułu (możesz uzyskać do nich dostęp z powyższej sekcji aktywności związanej z oglądaniem) znajduje się opcja kciuk w górę lub w dół. Jeśli naprawdę lubisz program, daj mu kciuk w górę, a Netflix poleci podobne treści z podobnymi ocenami.
  • Na koniec możesz uaktualnić swoją letnią subskrypcję, aby oglądać treści w rozdzielczości 4K. Zapewniając jednocześnie cztery strumienie o lepszej jakości, jest to z pewnością funkcja, o której warto wspomnieć dla poważnego obserwatora.

  Mieć problemy?

  Usunięcie historii oglądania Netflix jest w większości przypadków dość proste, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć na wypadek problemów.

  Oczywiście prawdopodobnie zalogowałeś się na właściwe konto, aby usunąć historię oglądania, ale jeśli przeszedłeś przez ten proces i nie zadziałał, sprawdź ponownie, czy jesteś poprawnie zalogowany. Następnie Netflix twierdzi, że usunięcie historii oglądania ze wszystkich urządzeń może potrwać do 24 godzin. Jeśli nie zniknie natychmiast, przeczekaj lub zaloguj się na innym urządzeniu.

  Wreszcie profil dziecka nie będzie zawierał opcji usunięcia historii oglądania. Z jakiegoś powodu Netflix uniemożliwia nieletnim usuwanie ich historii, więc wypróbuj inny profil.

  Często Zadawane Pytania

  Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zarządzania ostatnio obserwowaną listą serwisu Netflix.

  Niedawne oglądanie, którego nie oglądałem. Czy to usterka?

  Jeśli widzisz treści w ostatnio oglądanej sekcji, prawdopodobnie ktoś inny używa Twojego profilu Netflix. W ustawieniach konta możesz wyświetlić aktywność logowania.

  Najpierw sprawdź, czy nie ma żadnych urządzeń, które nie należą do Ciebie (lub lokalizacji, które nie są blisko Ciebie). Możesz kliknąć opcję Wyloguj się ze wszystkich urządzeń i zmienić hasło, aby zabezpieczyć swoje konto.

  Czy mogę po prostu usunąć cały profil Netflix?

  Tak, jeśli masz profil, który chcesz usunąć (oprócz tego, za pomocą którego utworzono konto), możesz kliknąć opcję edycji w aplikacji i usunąć profil z całą jego zapisaną zawartością.

  Jeśli usunę swoje konto, czy moja historia oglądania zostanie usunięta?

  Po usunięciu konta Netflix mija około dziesięciu miesięcy, zanim wszystkie towarzyszące mu dane znikną wraz z nim. Oznacza to, że możesz odzyskać swoje konto z nienaruszoną historią oglądania przez maksymalnie 10 miesięcy po anulowaniu subskrypcji.

  Po upływie tego okresu odzyskiwania możesz utworzyć nowe konto bez historii oglądania ani wyszukiwania.

  Jak odzyskać zawartość Kontynuuj oglądanie?

  Usunięcie historii oglądania oznacza również usunięcie treści Kontynuuj oglądanie. Programy i filmy, których jeszcze nie ukończyłeś, nie będą już wyświetlane w sekcji Netflix, która umożliwia powrót do miejsca, w którym przerwałeś. Szczerze mówiąc, wydaje się, że nie ma sposobu na odzyskanie zawartości, jeśli ją usuniesz, ale zawsze możesz zacząć oglądać program ponownie.

  Wielu użytkowników skarżyło się, że zniknęły ich treści dotyczące ciągłego oglądania. Zakładając, że go nie usunąłeś, ale zniknął, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Netflix, aby uzyskać pomoc. Istnieje usterka, która powoduje, że ta treść zostanie usunięta, a następnie wróci i być może zostanie usunięta ponownie. Ponieważ ta funkcja znacznie ułatwia korzystanie z platformy, warto skontaktować się z obsługą Netflix, aby uzyskać pomoc w tej sprawie.

  Czy możesz wyczyścić historię wyszukiwania w serwisie Netflix?

  Netflix tak naprawdę nie śledzi wyszukiwanych programów i filmów, więc nie ma powodu, aby je usuwać, a zatem nie ma takiej możliwości. Usunięcie historii oglądania powinno wystarczyć do zachowania prywatności.

  Jeśli chcesz całkowicie wyczyścić historię wyszukiwania w serwisie Netflix, mamy tutaj artykuł, który Ci w tym pomoże. Po trwałym anulowaniu możesz otworzyć nowe konto lub użyć innej nazwy użytkownika, aby utworzyć nowe konto.

  Czy mogę usunąć główny profil na swoim koncie?

  Nie. Możesz jednak wprowadzić pewne zmiany i usunąć historię oglądania. Jeśli pierwotnie założyłeś konto dla kogoś innego, a teraz chciałbyś je odświeżyć dla siebie, oryginalny profil musi pozostać.

  Kliknij opcję edycji, aby zaktualizować nazwę i zdjęcie profilowe. Następnie usuń całą aktywność związaną z oglądaniem, aby zacząć od nowa. Spowoduje to nie tylko usunięcie obejrzanych treści, ale również usunie treści, które nadal oglądasz, oraz stronnicze rekomendacje oparte na gatunkach, które były wcześniej transmitowane.

  Końcowe przemyślenia

  Historia oglądania Netflix kontroluje również dalsze oglądanie treści i sugerowane treści, więc pamiętaj o tym podczas wprowadzania zmian. Oczywiście czyszczenie konta Netflix po latach ciągłego oglądania jest nadal dobrą rzeczą przez większość czasu.

  Czy usuwasz ostatnie upijanie się programów Netflix? Czy zawartość nie jest już dostępna? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

  x