Jak usunąć swoje konto Gmail bez usuwania konta Google

Dość łatwo jest pogodzić się z kilkoma kontami Google, ale konta Gmail są inne, ponieważ przyciągają spam i hakerów. Jeśli jej nie potrzebujesz, oto jak usunąć konto Gmail.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz usunąć swojego Gmaila bez dotykania konta Google. Kiedy usuniesz swoje konto Gmail, utracisz dostęp do swojej skrzynki odbiorczej oraz wszystkich wysłanych i odebranych e-maili, a ten adres e-mail zostanie wyłączony. Wszystkie e-maile zostaną usunięte za dwa dni robocze.

Zanim usuniesz swoje konto Gmail, zaktualizuj swój adres e-mail na wszystkich ważnych kontach (takich jak konto bankowe). Nie będzie możliwe odzyskanie konta przy użyciu usuniętego adresu Gmail.

Po usunięciu konta Gmail nadal będziesz mógł zalogować się na swoje konto Google przy użyciu alternatywnego adresu e-mail.

Przed rozpoczęciem odwiedź Google Takeout aby bezpiecznie pobrać wszystkie dane z kont Gmail i Google. W zależności od tego, ile przechowujesz, może to zająć trochę czasu.

Zaczniemy ten proces od skrzynki odbiorczej Gmaila. Przejdź do Witryna Gmail i zaloguj się na konto, które chcesz usunąć.

Następnie kliknij ikonę Menu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Konto”.

Kliknij ikonę Menu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij

Wejdziesz teraz na stronę zarządzania kontem Google. Tutaj kliknij „Dane i personalizacja” na pasku bocznym.

Kliknij

Przewiń w dół i kliknij „Usuń usługę lub swoje konto”. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, najpierw kliknij „Pobierz swoje dane”, aby pobrać kopię wszystkich swoich danych Google. Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważny jest ten krok, ponieważ masz zamiar trwale usunąć wszystko.

Kliknij

Następnie kliknij „Usuń usługę”.

Kliknij

Zaloguj się za pomocą swojego hasła i kliknij „Dalej”.

Wpisz swoje hasło i kliknij

Na stronie „Usuń usługę Google” kliknij ikonę Usuń obok etykiety Gmaila.

Kliknij ikonę Usuń.

Tutaj możesz wpisać adres e-mail, który będzie służył jako nowa opcja tworzenia kopii zapasowych i logowania do pozostałej części konta Google. W tym celu musisz użyć konta innego niż Gmail.

Po wpisaniu adresu e-mail kliknij „Wyślij e-mail weryfikacyjny”.

Kliknij

W wyskakującym okienku kliknij „Rozumiem”.

Kliknij

Następnie otwórz skrzynkę odbiorczą dla podanego właśnie adresu e-mail i poszukaj nowej wiadomości e-mail z tytułem „Potwierdzenie usunięcia Gmaila”.

Kliknij łącze w wiadomości e-mail.

Kliknij link weryfikacyjny.

Po otwarciu linku zobaczysz końcowy ekran potwierdzenia usunięcia konta Gmail. Powinieneś poświęcić trochę czasu na przeczytanie go.

Kliknij pole, aby potwierdzić, że chcesz trwale usunąć konto, a następnie kliknij „Usuń Gmaila”.

Kliknij pole, aby potwierdzić, a następnie kliknij

Na następnym ekranie kliknij „Gotowe”, aby zakończyć proces.

Kliknij

Twoje konto Gmail zostanie usunięte po kilku sekundach. Nie będziesz w stanie zalogować się na swoje konto Gmail lub Google przy użyciu tego samego adresu e-mail. Od teraz będziesz używać podanego przez siebie alternatywnego adresu e-mail.

Jeśli wolisz, możesz również usunąć swoje konto Google wraz z kontem Gmail.

x