Jak usunąć zakładki na Chromebooku

Chociaż zakładki są przydatne, szybko się piętrzą, jeśli nie jesteś ostrożny, i zostajesz z dużą liczbą niezorganizowanych zakładek. Jeśli więc chcesz wyczyścić wszystkie zakładki, możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem i dowiedzieć się, jak usuwać zakładki na Chromebooku. Możesz usuwać pojedyncze zakładki lub usuwać je wsadowo za pomocą Menedżera zakładek. Możesz także usunąć wszystkie zakładki jednocześnie. Oprócz tego możesz używać menedżerów zakładek innych firm do efektywnego organizowania linków. W tej notatce przejdźmy do kroków.

Usuń zakładki na Chromebooku (2023)

Istnieją dwa sposoby usuwania zakładek na Chromebooku. Możesz to zrobić z paska zakładek lub Menedżera zakładek. Poniżej wyjaśniliśmy instrukcje dotyczące obu metod:

Usuń zakładki z paska zakładek w systemie operacyjnym Chrome

1. Jeśli chcesz szybko usunąć zakładki na Chromebooku, możesz to zrobić z paska zakładek. Otwórz przeglądarkę Chrome na swoim Chromebooku. Jeśli pasek zakładek się nie wyświetla, naciśnij „Ctrl + Shift + B”, a pojawi się.

2. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy zakładkę, którą chcesz usunąć i kliknij „Usuń”. To wszystko. Możesz to powtórzyć również dla innych zakładek. Jeśli chcesz zbiorczo usunąć wiele zakładek jednocześnie, przejdź do następnej sekcji.

Usuń zakładki za pomocą Menedżera zakładek w systemie operacyjnym Chrome

Jeśli masz na Chromebooku dużą liczbę zakładek i chcesz je usunąć i uporządkować, możesz użyć Menedżera zakładek w Chrome. Oto jak możesz uzyskać do niego dostęp:

1. Otwórz Chrome i naciśnij „Ctrl + Shift + O”, aby natychmiast otworzyć Menedżera zakładek.

2. Alternatywnie możesz także kliknąć menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i przejść do „Zakładki -> Menedżer zakładek”.

3. Gdy już tu jesteś, wybierz wiele zakładek i kliknij przycisk „Usuń” w prawym górnym rogu, aby usunąć zapisane strony internetowe.

4. Jeśli utworzyłeś wiele folderów, możesz je otworzyć i usunąć zakładki z każdego folderu osobno.

5. Aby usunąć jednocześnie wszystkie zakładki z Chromebooka, naciśnij „Ctrl + A”, aby zaznaczyć je wszystkie. Następnie kliknij „Usuń” w prawym górnym rogu. Musisz powtórzyć tę czynność dla każdego folderu.

6. A jeśli jest to niestandardowy folder zakładek, możesz kliknąć folder prawym przyciskiem myszy i od razu go usunąć. Spowoduje to usunięcie folderu wraz ze wszystkimi zakładkami w nim zawartymi.

Usuń i uporządkuj zakładki na swoim Chromebooku

W ten sposób możesz usuwać zakładki na Chromebooku i porządkować je. Jak stwierdziliśmy powyżej, jeśli zaimportowałeś dużą część zakładek Chrome i chcesz je wyczyścić, powinieneś użyć Menedżera zakładek do szybkiego i skutecznego zarządzania. Poza tym, jeśli chcesz wyczyścić niepotrzebne aplikacje, możesz skorzystać z naszego samouczka na temat usuwania aplikacji na Chromebooku i zwalniania miejsca. Aby zaktualizować Chromebooka do najnowszej wersji, przejdź do powiązanego artykułu. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x