12/08/2021

Jak utworzyć dokument główny i dodać dokumenty podrzędne w programie MS Word 2016

Udostępnij teraz w social media:

MS Word od dawna ma naprawdę przydatną funkcję, która pozwala użytkownikom zarządzać dużymi dokumentami i ich podsekcjami, nad którymi współpracują, poprzez rozdzielanie sekcji na różne pliki. Podsekcje lub dokumenty podrzędne, jak są nazywane, ułatwiają aktualizację i eksport części dużego dokumentu. Ta funkcja jest świetna nie tylko w przypadku dużych dokumentów, ale także w przypadku mniejszych, które mają wiele pozornie niezależnych sekcji. Możesz utworzyć dokument główny w MS Word 2016 w dowolnym momencie, tj. Nie jest to coś, co musi być ustawione podczas pierwszego tworzenia dokumentu. Określisz dokument jako dokument główny, a następnie przystąpisz do identyfikacji znajdujących się w nim dokumentów podrzędnych. Dokumenty podrzędne można podzielić lub scalić z innymi dokumentami podrzędnymi, a my przyjrzymy się, jak to zrobić. Możesz również dodać inny dokument jako dokument podrzędny do istniejącego dokumentu głównego, a my również się tym zajmiemy. Oto przewodnik dotyczący tworzenia dokumentu głównego i dodawania do niego dokumentów podrzędnych w programie MS Word 2016.

Sprawdź -   Jak zmienić domyślny folder Findera w systemie macOS

Aby utworzyć dokument główny, otwórz nowy lub istniejący plik MS Word. Przejdź do zakładki Widok i kliknij Kontur. Jeśli pracujesz z istniejącym dokumentem, wszystkie style tekstu i nagłówków zastosowane w dokumencie pojawią się w widoku konspektu. Nagłówki identyfikują sekcje dokumentu, które można przekształcić w dokumenty podrzędne. Jeśli masz sekcję, którą chcesz przekształcić w dokument podrzędny, przejdź do karty Strona główna, nadaj jej nazwę i zastosuj do niej styl nagłówka. W dowolnym momencie możesz dodać nowe nagłówki.

W widoku konspektu pojawi się zestaw narzędzi o nazwie „Dokument główny”. Po przejściu do widoku konspektu przejdź do przybornika Dokument główny i kliknij opcję „Pokaż dokument”.

Sprawdź -   Jak przejść z Bash na C Shell w systemie Linux

ms word 2016 pokaż doc

Przybornik rozszerzy się i pokaże więcej przycisków. Twój dokument jest teraz dokumentem głównym i możesz zacząć dodawać dokumenty podrzędne. Wszystkie nagłówki i tekst zostaną tutaj odpowiednio pokazane. Wybierz nagłówek, klikając przycisk minus (nagłówek rozwinięty) lub przycisk plus (nagłówek zwinięty) obok niego. Po zaznaczeniu nagłówka kliknij przycisk „Utwórz”.

ms word create subdoc

Nagłówek i wszystko pod nim będzie teraz traktowane jako dokument podrzędny, a wokół niego pojawi się zarys, aby to zaznaczyć. Alternatywnie możesz użyć przycisku „wstaw”, aby dodać inny plik programu Word jako dokument podrzędny do dokumentu głównego. Śmiało i utwórz co najmniej dwa dokumenty podrzędne.

Aby podzielić dokument podrzędny, zaznacz go i kliknij przycisk „Podziel” w przyborniku Dokument główny. Dzielenie dokumentu spowoduje wyeksportowanie tej sekcji dokumentu jako oddzielnego pliku programu Word i zapisanie go w tym samym folderze / lokalizacji co sam dokument główny. Zostanie nazwany zgodnie z nagłówkiem, który został podany w dokumencie głównym.

Sprawdź -   Jak zainstalować SABnzbd w systemie Linux

ms word 2016 split doc

Aby scalić dwa dokumenty podrzędne, zaznacz je (przytrzymaj klawisz Shift, aby zaznaczyć wiele dokumentów) i kliknij przycisk Scal.

MS Word 2016 Merge Doc

To wszystko, czego potrzeba. Możesz powrócić do widoku układu wydruku i wznowić pisanie. Wróć do widoku Schemat, ilekroć chcesz dodać kolejny dokument podrzędny lub go wyeksportować. Ta funkcja jest dostępna zarówno w programie MS Word 2007, jak i 2010.

x