12/05/2021

Jak utworzyć plik tekstowy za pomocą TextEdit w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

macOS zawiera jedne z najlepszych aplikacji giełdowych, które można znaleźć w dowolnym systemie operacyjnym. Jego aplikacja Zdjęcia jest niezrównana, a najnowsze komputery Mac z nowszymi wersjami systemu macOS będą domyślnie wyposażone w aplikacje iWork. Obejmuje to aplikacje takie jak iMovie i Garage Band. macOS ma doskonałe aplikacje do edycji filmów i zarządzania obszerną biblioteką zdjęć i jest oczywiste, że byłby wyposażony w prosty edytor tekstu, który może utworzyć plik tekstowy.

Podstawową aplikacją do edycji tekstu w systemie MacOS jest TextEdit i po zapisaniu dokumentu utworzonego w tej aplikacji nie przedstawia ona formatu TXT jako formatu do zapisania pliku w formacie. Wyświetli DOC, ale nie TXT, co może sprawić, że użytkownicy pomyślą, że aplikacja nie może utworzyć zwykłego pliku tekstowego. To nieprawda. Musisz zmodyfikować jedno małe ustawienie w aplikacji, aby utworzyć plik tekstowy za pomocą TextEdit.

Sprawdź -   Odtwarzaj wideo przez Chromecasta i kieruj dźwięk przez komputer PC lub Mac

Plik tekstowy z TextEdit

Po otwarciu TextEdit w systemie macOS otwiera się jako edytor RTF. Jest to domyślny tryb, w którym można zastosować różne style formatowania tekstu. Do pliku TXT nie zastosowano żadnych stylów tekstu. W związku z tym plik utworzony w TextEdit zawiera komponenty, które nie mogą być częścią prostego pliku TXT, dlatego nie pojawia się jako opcja zapisywania.

Aby otworzyć TextEdit jako prosty edytor tekstu zamiast edytora RTF, musisz przejść do preferencji aplikacji. Okno Preferencje zawiera dwie zakładki. Dla nas ważna jest zakładka Nowy dokument. Pierwsza sekcja na tej karcie to sekcja „Format”, która zawiera dwie opcje do wyboru; Tekst sformatowany i zwykły tekst. Wybierz opcję „Zwykły tekst”, a następnie otwórz nowy plik TextEdit. Tym razem otworzy proste okno edycji tekstu.

Sprawdź -   Jak skonfigurować Systemd-boot w Arch Linux

Tekst, który wpiszesz i zapiszesz, zostanie zapisany jako prosty plik TXT. Możesz zmienić używaną czcionkę, ale jest to ustawienie specyficzne dla systemu. Nie możesz nadać tekstowi koloru, podkreślić go, pogrubić ani przekreślić. Wszystkie te podstawowe style tekstu nie będą już działać.

Chociaż nie możesz zastosować żadnych stylów formatowania do tekstu, możesz teraz używać TextEdit do tworzenia wszelkiego rodzaju innych plików, np. SRT, tj. Pliku napisów lub skryptu, lub dowolnego innego pliku, który jest w zasadzie plikiem tekstowym, ale z innym plikiem rozbudowa.

x