Udostępnij teraz w social media:

Candy to elegancki, gradientowy motyw na pulpit systemu Linux. Jest kolorowy i wyjątkowy i nie przypomina żadnego innego motywu ikon na platformie Linux. Jeśli szukasz nowego, wspaniałego zestawu ikon na pulpit i masz dość popularnych motywów, zaryzykuj i zainstaluj ten motyw, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami!

Pobierz motyw ikony Candy

Aby zdobyć motyw ikony Candy, musisz pobrać go ze strony internetowej z motywem Gnome dla systemu Linux. Za pomocą ten link tutaj, przejdź do oficjalnej strony Candy Gnome-look.org.

Gdy już znajdziesz się na stronie Gnome-look.org Candy, znajdź przycisk „Pliki” i kliknij go myszą, aby przejść do sekcji pobierania. Następnie pobierz element z listy o nazwie „candy-icons.tar.xz”.

Oprócz pobrania motywu ikony Candy na Gnome-look.org, możliwe jest również pobranie kodu źródłowego z witryny projektu Strona GitHub. Jednak nie zalecamy wybierania tej drogi w celu zainstalowania Candy, chyba że jesteś zaawansowanym użytkownikiem Linuksa i wiesz, jak działa Git.

Wyodrębnianie motywu ikony Candy

Teraz, gdy motyw ikony Candy został pobrany na komputer z systemem Linux w postaci archiwum TarXZ, musisz przejść przez proces wyodrębniania zawartości archiwum. Aby to zrobić, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, użyj polecenia tar, aby w pełni wyodrębnić archiwum motywu Candy.

tar xvf ~/Downloads/candy-icons.tar.xz

Po zakończeniu procesu wyodrębniania w katalogu „Pobrane” pojawi się folder z nazwą „ikon-cukierków”. Aby wyświetlić zawartość tego folderu, uruchom następujące polecenie ls.

ls candy-icons

Zainstaluj motyw ikony Candy

Motyw ikony Candy jest w pełni rozpakowany w katalogu „Pobrane”. Nadszedł czas, aby zainstalować motyw ikon na komputerze z systemem Linux. Aby to zrobić, otwórz okno terminala i użyj polecenia CD, aby przenieść terminal do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Teraz, gdy okno terminala znajduje się w katalogu „Pobieranie” na komputerze z systemem Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji opisanymi poniżej, aby motyw ikony Candy działał poprawnie.

Sprawdź -   Jakie są te ikony w kolumnie stanu Menedżera zadań w systemie Windows 10?

Konfiguracja dla jednego użytkownika

Skonfigurowanie motywu ikony Candy dla „pojedynczego użytkownika” oznacza, że ​​tylko użytkownik, dla którego motyw jest skonfigurowany, będzie miał dostęp do motywu ikony. Jeśli nie planujesz udostępniać motywu ikony Candy żadnemu innemu użytkownikowi komputera z systemem Linux, skorzystaj z tej trasy, aby go zainstalować.

Aby rozpocząć instalację motywu ikony Candy jako pojedynczy użytkownik, utwórz nowy folder „.icons” w swoim katalogu domowym za pomocą polecenia mkdir.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego katalogu „.icons” użyj polecenia CD i przenieś sesję wiersza poleceń do folderu „Pobrane”, w którym znajdują się wyodrębnione pliki ikon Candy.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w katalogu „Pobrane”, użyj polecenia mv, aby umieścić ikony Candy w utworzonym wcześniej folderze „.icons”.

mv candy-icons ~/.icons

Po zakończeniu polecenia możesz uruchomić ls polecenie, aby wyświetlić katalog „.icons”, aby potwierdzić, że pliki tam są.

ls ~/.icons | grep candy-icons

Skonfiguruj dla całego systemu

Skonfigurowanie motywu ikony Candy w całym systemie w systemie Linux oznacza, że ​​każdy użytkownik ma dostęp do ikon, a nie tylko jeden użytkownik. Aby rozpocząć instalację, użyj polecenia CD, aby przenieść okno terminala do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane” użyj polecenia sudo -s, aby przenieść okno terminala do trybu głównego. Nie używaj polecenia su, ponieważ spowoduje to wyjście z folderu „Download”.

sudo -s

Gdy okno terminala ma uprawnienia administratora, użyj polecenia mv, aby umieścić pliki ikon Candy w „/ usr / share / icons /”. informator.

mv candy-icons /usr/share/icons/

Gdy polecenie mv zakończy umieszczanie plików ikon Candy w katalogu ikon systemowych, użyj ls, aby sprawdzić, czy wszystkie pliki tam są.

Sprawdź -   Jak wyświetlić niestandardowe powiadomienie toast w systemie Windows 10

ls | grep cukierki-ikony

Aktywuj motyw ikony Candy w systemie Linux

Motyw ikony Candy jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Jednak nie jest używany na pulpicie. Aby użyć motywu ikony Candy na pulpicie, musisz zmienić domyślne ikony systemowe.

Aby zmienić domyślne ikony na pulpicie systemu Linux, otwórz „Ustawienia systemu”. Następnie przy otwartych „Ustawieniach systemu” poszukaj opcji „Wygląd” lub „Ikony” i kliknij ją, aby ustawić Candy jako domyślny motyw ikon na komputerze z systemem Linux.

Masz problem ze skonfigurowaniem motywu ikony Candy na komputerze z systemem Linux? Spójrz na poniższą listę, aby dowiedzieć się, jak ustawić motywy ikon we wszystkich głównych środowiskach pulpitu Linux.

Sprawdź -   Jak włączyć lub wyłączyć zoptymalizowane ładowanie baterii w telefonie iPhone