Jak utworzyć szybką ankietę w Microsoft Teams

Być może chcesz poznać opinię swojego zespołu na jakiś temat. A może potrzebujesz, aby Twój współpracownik podjął decyzję większościową i rozstrzygnął (miejmy nadzieję, przyjazny) spór. Bez względu na powód, ankieta w Microsoft Teams jest zwykle najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi.

Istnieje szybki i prosty sposób tworzenia ankiety z jednym pytaniem w usłudze Microsoft Teams bez korzystania z oprogramowania innych firm. Co więcej, każdy członek zespołu może utworzyć ankietę, a wszyscy członkowie zespołu mogą głosować i wyświetlać wyniki. Oznacza to, że jest zarówno demokratyczny, jak i przejrzysty, a także rejestrowany, jeśli chcesz wrócić do wyników ankiety w późniejszym terminie.

Aby utworzyć ankietę, otwórz Microsoft Teams, a następnie kliknij trzy kropki pod nową wiadomością na czacie lub odpowiedz.

Opcja 3 kropki pod oknem wiadomości.

W wyskakującym oknie wybierz opcję „Formularze”.

Kafelek Formularze.

Zostanie załadowane nowe okno Formularzy, w którym możesz zadać pojedyncze pytanie. Wpisz swoje pytanie, dwie odpowiedzi, a następnie kliknij przycisk „Dodaj opcję”, jeśli potrzebujesz więcej odpowiedzi do wyboru. Kiedy skończysz, kliknij „Dalej”.

Plik

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób emotikony zostały dodane do odpowiedzi, możesz nacisnąć Windows +. aby otworzyć okno emotikonów. Działa to prawie wszędzie w systemie Windows, w którym można wprowadzać tekst i we wszystkich aplikacjach Office 365.

Okno Formularze pokaże Ci podgląd tego, jak będzie wyglądać Twoja ankieta. Kliknij „Edytuj”, aby wprowadzić zmiany, a kiedy będziesz gotowy do wysłania ankiety, kliknij przycisk „Wyślij”.

Podgląd ankiety w oknie Formularze.

Ankieta pojawi się na Twoim czacie. Każdy może głosować, wybierając opcję, a następnie klikając „Prześlij głos”. Zebrane odpowiedzi są wyświetlane poniżej.

Ankieta i wyniki wyświetlane w kanale Posty.

Każdy użytkownik może zmienić swój głos dowolną liczbę razy, ale zapisywany jest tylko jego ostateczny wybór.

Jeśli chcesz zobaczyć, jaki wybór wybrał każdy użytkownik, otwórz aplikację Formularze w Office 365 i kliknij formularz ankiety.

Sonda wyświetlana w Microsoft Forms.

Tylko osoba, która utworzyła ankietę, będzie mogła zobaczyć odpowiedzi w Formularzach, ale można je wyeksportować do programu Excel i udostępnić zespołowi, tak jak każdy inny dokument.