Jak uzyskać aktualizację systemu Windows 10 maja 2020 r

Aktualizacja systemu Windows 10 maja 2020 lub 2004 jest już dostępna, a użytkownicy mogą dokonać aktualizacji do nowej wersji funkcji. Ta wersja jest stabilna, więc nie musisz być częścią programu Insider, aby ją zdobyć. Oto, co musisz zrobić.

Pobierz aktualizację systemu Windows 10 maja 2020 r

Istnieją dwie metody uzyskania aktualizacji Windows 10 maja 2020; Aktualizacje Windows lub aktualizacja lokalna za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów. Pierwsza metoda jest tym, co powinieneś najpierw wypróbować, a jeśli się nie powiedzie, przejdź do drugiej. Przed rozpoczęciem upewnij się, że system jest gotowy do aktualizacji.

Aktualizacja systemu Windows 10 maja 2020 r. – Aktualizacje systemu Windows

Aby uzyskać najnowszą aktualizację systemu Windows 10, wykonaj poniższe czynności.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do aktualizacji i zabezpieczeń. Na karcie Windows Update kliknij Sprawdź aktualizacje. Windows Update znajdzie i zacznie pobierać aktualizację funkcji. Po pobraniu zainstaluje się poza aktywnymi godzinami lub możesz zainstalować poprawnie gdy będzie gotowe.

Aktualizacja systemu Windows 10 maja 2020 r. – narzędzie do tworzenia multimediów

Microsoft blokuje aktualizację z maja 2020 r. Dla niektórych użytkowników. Jego nazywając blok wstrzymaniem zgodności przez co aktualizacja jest wstrzymywana, ponieważ systemy mają nieaktualne oprogramowanie układowe lub sterowniki. Nadal możesz wymusić aktualizację.

Odwiedź Microsoft i kliknij Aktualizuj teraz, aby pobrać narzędzie Media Creation. Po pobraniu uruchom plik EXE i kliknij Aktualizuj teraz. Narzędzie uruchomi kontrolę zgodności w systemie. Jeśli przejdzie pomyślnie, będzie można kontynuować aktualizację. Pozwól, aby aktualizacja została pobrana, i uruchom ponownie system, aby rozpocząć. Aktualizacja może potrwać od co najmniej jednej godziny do czterech godzin.

Problemy ze zgodnością

Aby uniknąć problemów ze zgodnością;

Zainstaluj wszystkie oczekujące aktualizacje systemu Windows 10 przed zainstalowaniem aktualizacji funkcji lub wykonaniem aktualizacji w miejscu. Zaktualizuj wszystkie sterowniki. Jeśli próbujesz trzymać się starszej wersji określonego sterownika, musisz go zaktualizować, zaktualizować system Windows 10, a następnie wycofać aktualizację sterownika lub zainstalować starszą. Musisz to zrobić tylko w przypadku sterowników, które wydają się wyzwalać blokadę zgodności. Upewnij się, że system Windows 10 jest aktywowany.

Wniosek

Aktualizacja z maja 2020 r. Pojawiła się nieco później niż oczekiwano. Powinien zostać wydany na początku maja, ale wykryto nowy błąd, który go opóźnił. Aktualizacja została wydana jeszcze w maju i jak dotąd nie ma wielu skarg na niestabilność systemu operacyjnego. Jeśli miałeś pecha z aktualizacjami w przeszłości, rozważ kilka miesięcy, aby zobaczyć, jak stabilny jest przed aktualizacją.

newsblog.pl

BIULETYN