Udostępnij teraz w social media:

W systemie iOS możesz udostępniać swoją lokalizację znajomym. Dotyczy to wyłącznie urządzeń z systemem iOS, ale możesz go użyć do sprawdzenia, gdzie jest kontakt, jeśli udostępnił Ci swoją lokalizację. Nie trzeba pytać ich, gdzie są co dwie minuty, jeśli się ich spodziewasz. Nie możesz go użyć do znalezienia kogokolwiek i wszystkich. Jest to ściśle oparte na pozwoleniach, ale nie dotyczy tylko śledzenia lokalizacji. Jeśli masz zainstalowaną aplikację Znajdź znajomych na swoim telefonie, możesz otrzymywać alerty lokalizacji dla znajomych na iOS.

Aplikacja Find Friends to standardowa aplikacja Apple, która powinna już być zainstalowana na Twoim urządzeniu, ale jest to również jedna z aplikacji, które można odinstalować od czasu wprowadzenia tej funkcji przez Apple. Jeśli go usunąłeś, możesz go wyszukać w aplikacji App Store i zainstalować ponownie z tego miejsca. Upewnij się, że masz właściwy. Wydawcą powinien być Apple.

Sprawdź -   Jak naprawić wyszarzoną opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty” w systemie iOS

Alerty lokalizacji dla znajomych

Najpierw musisz poprosić znajomych, aby udostępnili Ci swoją lokalizację. Gdy to zrobisz, otwórz aplikację Znajdź znajomych.

Wyświetli listę znajomych, którzy udostępniają Ci swoją lokalizację. Stuknij znajomego, dla którego chcesz otrzymywać alerty lokalizacji. Poczekaj, aż zostaną zlokalizowane na mapie. Po ich zlokalizowaniu u góry pojawi się opcja „Powiadom mnie”. Dotknij go.

Alert lokalizacji ma dwie opcje; Liście i przybywa. Wybierz, czego potrzebujesz. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy znajomy wychodzi z pracy, wybierz opcję Odchodzi. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy znajomy wróci do domu, wybierz opcję Przyjeżdża. Następnie wybierz lokalizację, dla której chcesz otrzymywać alerty.

Sprawdź -   Jak filtrować wiadomości-śmieci na iOS 11

Aby to zadziałało, Ty i Twój znajomy musicie mieć aktywne połączenie internetowe. Muszą mieć włączoną lokalizację. Jeśli znajomy zdecyduje się przestać udostępniać Ci swoją lokalizację, alerty przestaną działać.

Twój znajomy nie musi mieć zainstalowanej aplikacji Znajdź znajomych na swoim telefonie, ale potrzebuje włączonego iMessage na swoim urządzeniu, co jest sposobem udostępniania lokalizacji na urządzeniu z systemem iOS. Nie możesz wyszukiwać znajomych w aplikacji Apple Maps. Prawdopodobnie możesz otworzyć lokalizację w aplikacji Znajdź znajomych w Mapach Apple, ale nie spowoduje to dodania znacznika dla znajomych.

Jeśli potrzebujesz tylko wyświetlić lokalizację znajomego, możesz wyświetlić ją w iMessages, dotykając przycisku informacji w prawym górnym rogu wątku czatu wiadomości.

Sprawdź -   Jak wyłączyć Touch ID z ekranu blokady w iOS