Mac

Jak uzyskać Asystenta Google na macOS

Asystent Google to odpowiedź Google na Siri lub Cortanę. Asystent Google to próba firmy na stworzenie aplikacji wirtualnego asystenta. Jednak w przeciwieństwie do Apple, Google nie ogranicza go tylko do Androida. Istnieje już aplikacja Google Assistant na iOS, która jest ograniczona w porównaniu z jej odpowiednikiem na Androida, ale jest. W najbliższym czasie nie zobaczysz aplikacji Siri na Androida. Chociaż Google udostępnił aplikację Asystent Google na iOS z własnej woli, nie wydała dla niej aplikacji komputerowej. Dlatego nie można uzyskać Asystenta Google w systemie macOS lub Windows w taki sam sposób, w jaki można uzyskać odpowiednio Siri i Cortanę.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​społeczność programistów jest na tym. MacAssistant to bezpłatna aplikacja na komputery Mac typu open source, która umożliwia korzystanie z Asystenta Google w systemie macOS. Aplikacja jest nadal w wersji beta, ale działa dość dobrze.

Pobierz MacAssistant. Deweloper nie został zweryfikowany, więc jeśli używasz najnowszej wersji systemu macOS, nie będziesz w stanie uruchomić aplikacji, klikając ją dwukrotnie. Zamiast tego otwórz go Finder. Przytrzymaj klawisz Ctrl, a następnie kliknij aplikację. Wybierz „Otwórz” z menu kontekstowego, a aplikacja się otworzy.

MacAssistant działa z paska menu. Kliknij ikonę aplikacji na pasku menu i zaloguj się na swoje konto Google.

Powinniśmy Cię teraz ostrzec, że ta aplikacja będzie mieć szeroką kontrolę nad Twoim kontem Google. Nie ma się czym martwić, biorąc pod uwagę, że aplikacja jest open source.

Po zalogowaniu się ponownie kliknij przycisk paska menu. W wyskakującym okienku, które się otworzy, kliknij przycisk mikrofonu, a Asystent Google „nasłuchuje” Twojego polecenia. Nie musisz przyznawać aplikacji dodatkowego dostępu do swojego mikrofonu, ponieważ ma już do niego dostęp.

Obecnie polecenia są ograniczone, ale możesz zadawać ogólne pytania, na przykład jaka jest pogoda na zewnątrz.

Odpowiedź na wszystko, o co poprosisz Asystenta Google, zostanie Ci przekazana. Na razie nie ma interfejsu użytkownika. Jeśli masz zmniejszoną głośność, nie będziesz mógł używać MacAssistant w jego obecnej formie.

Podobnie jak wcześniejsze wersje Asystenta Google, MacAssistant działa tylko z wprowadzaniem głosowym. W przeciwieństwie do aplikacji na Androida, która umożliwia teraz wprowadzanie tekstu w Asystencie Google, MacAssistant działa tylko z poleceniami głosowymi. Aplikacja jest wciąż w powijakach, więc chociaż możemy mieć listę życzeń z funkcjami, nie jest naprawdę sprawiedliwe, aby ją przywołać, biorąc pod uwagę, że aplikacja istnieje dopiero od tygodnia. Jest w trakcie aktywnego rozwoju, więc możesz oczekiwać, że poprawi się wykładniczo.

Pobierz MacAssistant

x