Jak współpracować przy muzycznej liście odtwarzania YouTube

Udostępnij teraz w social media:

Często przekazujemy linki do nowej muzyki, którą odkrywamy ze znajomymi. Jednak udostępnianie linków jest uciążliwe, a jeśli odbiorca nie otworzy ich od razu, tekst może łatwo zgubić się w tasowaniu. Na szczęście, jeśli jesteś subskrybentem YouTube Music, istnieją wspólne listy odtwarzania.

W YouTube Music masz możliwość współpracy nad playlistą i umożliwienia innym użytkownikom dodawania do niej utworów – podobnie jak w przypadku wspólnego edytowania dokumentu Google. Aby rozpocząć, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję YouTube Music na swoim iPhone, iPadlub Urządzenie z systemem Android.

Otwórz YouTube Music i przejdź do zakładki „Biblioteka”, dotykając przycisku w prawym dolnym rogu.

  Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w aplikacji YouTube Kids

Wybierz „Playlisty” i utwórz nową listę odtwarzania za pomocą opcji „Nowa lista odtwarzania”.

Utwórz nową playlistę w YouTube Music

Wpisz tytuł i ustaw „Prywatność” playlisty na „Publiczna” lub „Niepubliczna”. Wybranie opcji „Publiczny” oznacza, że ​​każdy może go wyszukać i uzyskać do niego dostęp w YouTube Music. „Niepubliczny” ogranicza swoją widoczność tylko do osób, które mają bezpośredni link. Kliknij „Utwórz”, aby zapisać nową listę odtwarzania.

Zapisz nową listę odtwarzania w YouTUbe Music

Na zaktualizowanej liście dotknij ikony menu z trzema kropkami po prawej stronie nowej listy odtwarzania, a następnie wybierz opcję „Edytuj listę odtwarzania”.

Edytuj listę odtwarzania w YouTube Music

Wybierz opcję „Współpracuj”.

Współpracuj nad playlistą YouTube Music

Na następnym ekranie włącz przełącznik „Współpracownicy mogą dodawać utwory i filmy”.

Dodaj współpracowników do playlisty YouTube Music

Pod tym przełącznikiem powinien być teraz dostępny nowy link. Aby zaprosić kogoś jako współpracownika, udostępnij mu ten adres URL.

  Jak pobierać filmy z YouTube'a na Windows 10

Zaproś współpracowników do playlisty YouTube Music

Kiedy otworzą link, automatycznie staną się członkiem i będą mieli pozwolenie na dodawanie do niego utworów, tak jak do każdej innej normalnej listy odtwarzania.

Możesz także dodawać współpracowników do istniejących list odtwarzania, klikając ikonę menu z trzema kropkami przy każdym elemencie> menu Edytuj listę odtwarzania. Domyślnie wszystkie Twoje listy odtwarzania są prywatne. Będziesz musiał edytować listę rozwijaną Prywatność, która znajduje się obok przycisku „Współpracuj”.

Edytuj prywatność playlisty YouTube Music

Te ustawienia są dostępne w Witryna YouTube Music, także. Kroki w dużej mierze pozostają identyczne. Tam przejdź do sekcji „Biblioteka”, kliknij przycisk menu z trzema kropkami przy playliście, a następnie wybierz „Edytuj playlistę”.

Dodaj współpracowników do playlisty YouTube Music w witrynie

Na karcie „Współpraca” włącz przełącznik „Współpracownicy mogą dodawać utwory i filmy do tej playlisty”. Kliknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany.

  Jak przewijać YouTube podczas oglądania filmów na pełnym ekranie

Włącz współpracę przy playlistach YouTube Music

Jeśli nie jesteś subskrybentem YouTube Music, wspólne playlisty są również dostępne w Spotify.

x