Jak zamienić Asystenta Google na dowolną aplikację na Androida [No Root]

Asystent Google to popularna funkcja Androida, która próbuje rywalizować z Siri. Robi rzeczy, których Siri nie może, ale brakuje w innych obszarach. Wspaniałą rzeczą w Asystencie Google jest to, że ponieważ jest na Androidzie, możesz nauczyć go nowych sztuczek. Zrootowane urządzenie z Androidem będzie w stanie zrobić znacznie więcej, jednak nawet jeśli Twój telefon nie jest zrootowany, możesz zastąpić Asystenta Google dowolną aplikacją.

Zastąp Asystenta Google

Pobierz Assist Mapper ze sklepu Google Play. Zanim będzie można korzystać z tej aplikacji, należy ustawić ją jako domyślną aplikację do obsługi Asysty i wprowadzania głosowego. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do ustawienia Domyślna aplikacja. Stuknij opcję Pomoc i wprowadzanie głosowe, a następnie stuknij aplikację Assist. Z listy zainstalowanych aplikacji, które mogą służyć jako aplikacja wspomagająca, wybierz opcję Assist Mapper.

Gdy to zrobisz, dotknij i przytrzymaj przycisk home na telefonie z Androidem. Gdy go dotkniesz, otrzymasz długą listę aplikacji i usług uruchomionych na Twoim telefonie. Towarzyszy im ikona aplikacji, z której pochodzą, więc jeśli chcesz, na przykład, otworzyć YouTube po dotknięciu skrótu Google Assist, powinieneś wybrać jedną z usług YouTube na liście. Ustawi YouTube jako aplikację Google Assist.

Android nie uniemożliwia aplikacjom przejmowania funkcji wspomagania i wprowadzania głosowego. Każda aplikacja, która chce, może to wspierać. Rzecz w tym, że niewiele aplikacji to zrobi. Aplikacje, które nie są programami do uruchamiania aplikacji ani wirtualnymi asystentami, nie będą chciały zastąpić Google Assist. Użytkownicy z drugiej strony będą chcieli uzyskać szybki dostęp do aplikacji i nie ma lepszego sposobu na zrobienie tego niż aktywowanie jej w ten sam sposób, w jaki otwierasz Google Assist.

Assist Mapper wypełnia tę lukę. Może zastąpić wejście Assist i Voice i może przekierowywać użytkowników do dowolnej wybranej aplikacji, więc chociaż YouTube może nigdy nie chcieć obsługiwać tej funkcji, ta aplikacja nadal pozwoli ci zastąpić Google Assist.

Aplikacja otwiera się dość szybko. Nie zauważysz, że inna aplikacja mostkuje połączenie. Jeśli masz starszy telefon lub Twój telefon nie ma najlepszego lub nawet przeciętnego sprzętu, może być powolny, ale nie wolniejszy niż Google Assist na Twoim urządzeniu. Musisz mieć system Android 6.0 lub nowszy, aby działał na większości telefonów. Istnieje kilka urządzeń, na których nadal działa coś starszego niż Android 6.0.

x