Jak wyłączyć aplikację Stock na Androida [No Root]

Aplikacje stockowe, jeśli są przydatne, dobrze zbudowane i odpowiednio zaprojektowane, mogą być niesamowite. Niestety, dzisiejsze aplikacje giełdowe stały się synonimem oprogramowania typu bloatware. Te aplikacje obejmują nie tylko domyślne aplikacje dostarczane z systemem operacyjnym, ale także dodatkowe aplikacje zainstalowane przez producenta urządzenia. Stało się to normą w telefonach i komputerach z systemem Android, ponieważ Google i Microsoft nie są jedynymi producentami urządzeń z systemem Android lub Windows. Dobrą wiadomością jest to, że na większości urządzeń możesz odinstalować standardowe aplikacje, takie jak Candy Crush w systemie Windows 10. Nawet system iOS umożliwia teraz odinstalowanie niektórych aplikacji stockowych, a Android nie jest inny. Jedyną różnicą jest to, że zamiast odinstalowywać aplikację z magazynu, wyłączasz aplikację na Androida. Efekt końcowy jest taki sam.

Możesz wyłączyć aplikację na Androida, ale są wyjątki. Nie możesz wyłączyć wszystkich aplikacji giełdowych. Na przykład możesz wyłączyć Dysk Google i aplikację Aparat, ale nie możesz wyłączyć Arkuszy i Dokumentów. Prezentacje i Dokument można odinstalować tak jak aplikacje innych firm, więc nie jest to ograniczenie. To po prostu inny sposób na osiągnięcie tego samego efektu końcowego.

Wyłącz aplikację Stock

Aby wyłączyć aplikację giełdową na Androida, otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz „Aplikacje” lub przejdź do Menedżera aplikacji. W zależności od wersji Androida etykieta może się nieco różnić. Opcja wyłączenia aplikacji na Androida jest dostępna w systemie Android 6 i nowszych.

Stuknij aplikację giełdową, którą chcesz usunąć, aby przejść do jej ekranu informacyjnego. Zwykłe aplikacje innych firm mają przycisk „Wymuś zatrzymanie” i „Odinstaluj” na ekranie informacyjnym. Aplikacje standardowe, takie jak aplikacja Aparat i Dysk Google, mają przyciski „Wyłącz” i „Wymuś zatrzymanie”. Stuknij przycisk Wyłącz, aby wyłączyć aplikację.

Po wyłączeniu aplikacji Android może zapytać, czy chcesz przywrócić ją do wersji fabrycznej i odinstalować wszystkie aktualizacje. Wybór należy do Ciebie. Nadal możesz wyłączyć aplikację, nawet jeśli nie zdecydujesz się przywrócić jej do wersji fabrycznej. Przywrócenie aplikacji do wersji fabrycznej oznacza, że ​​aktualizacje aplikacji zniknęły. Prawdopodobnie możesz ponownie zaktualizować aplikację, ale jeśli nie masz systemu Android, może to być skomplikowany proces lub nie.

Po wyłączeniu aplikacji jej skrót jest usuwany z ekranu głównego i znika z szuflady aplikacji.

Włącz wyłączoną aplikację

Aby włączyć wyłączoną aplikację, przejdź na jej ekran informacyjny. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do „Aplikacje”. Stuknij strzałkę menu rozwijanego u góry i wybierz z menu opcję „Wyłączone aplikacje”. Spowoduje to odfiltrowanie wszystkich innych aplikacji, co ułatwi znalezienie wyłączonych aplikacji. Stuknij aplikację, aby przejść do jej ekranu informacyjnego.

Wyłączona aplikacja ma dwa przyciski na ekranie informacyjnym; „Włącz” i „Wymuś zatrzymanie”. Kliknij „Włącz” i gotowe. Aplikacja pojawi się ponownie w szufladzie aplikacji, ale nie powróci do ekranu głównego. Musisz ręcznie dodać aplikację z powrotem do ekranu głównego.

x