Jak znaleźć i usunąć monitory w tle w systemie Windows 10

Podczas instalowania systemu Windows 10 automatycznie wyszukuje i instaluje odpowiednie sterowniki. To jest świetne, z wyjątkiem tego, że czasami stwarza problemy, o których możesz nigdy nie wiedzieć. Jeśli chodzi o sterowniki graficzne, system Windows 10 używa sterowników domyślnych, dopóki nie może znaleźć i pobrać tych, które najlepiej pasują do Twojego sprzętu. W ten sposób czasami tworzy monitory cieni.

Monitor cieni to w zasadzie monitor wykryty przez system Windows 10, ale w rzeczywistości fizycznie nie istnieje. Został po prostu wykryty przez system jako coś, co jest wyłączone lub niedostępne. Nigdy nie przełączysz się na to przypadkowo ani nic, ale spowoduje to problemy, takie jak ikony pulpitu podskakujące podczas podłączania lub odłączania wyświetlaczy lub kopiowanie lub dodawanie ikon pulpitu do niewłaściwego monitora. Dlatego ważne jest, aby to naprawić, a aby to zrobić, musisz znaleźć i usunąć monitory cienia. To całkiem proste.

Usuń monitory cienia

Otwórz Menedżera urządzeń. Możesz go wyszukać za pomocą wyszukiwarki Windows lub możesz przejść do Panelu sterowania i wybrać Sprzęt i dźwięk, a następnie wybrać Menedżera urządzeń w obszarze Urządzenia i drukarki.

W Menedżerze urządzeń przejdź do Widok> Pokaż ukryte urządzenia.

Następnie rozwiń Monitory w Menedżerze urządzeń. Zobaczysz wszystkie podłączone wyświetlacze, a jeśli zobaczysz wyświetlacz z jaśniejszą, wyblakłą ikoną monitora, masz monitor cieni w swoim systemie.

Kliknij prawym przyciskiem myszy monitor cienia i wybierz opcję Odinstaluj urządzenie z menu kontekstowego. Zaakceptuj ostrzeżenie na ekranie, a zostanie ono usunięte. Aby uzyskać dobrą miarę, uruchom ponownie system.

Jeśli masz problemy z przeskakującymi ikonami, otwieranymi oknami poza ekranem lub nowymi ikonami, które nie pojawiały się do momentu odświeżenia pulpitu, może to pomóc w rozwiązaniu tego wszystkiego.

Monitor cieni nie powinien powrócić po jego usunięciu, jednak jeśli kiedykolwiek zaktualizujesz sterowniki graficzne lub zdecydujesz się zresetować system Windows 10, ale nie wykonasz nowej instalacji, dobrym pomysłem może być sprawdzenie i upewnienie się, że monitor cieni nie został dodany.

Może się to zdarzyć niezależnie od liczby posiadanych wyświetlaczy. Jeśli masz tylko jeden wyświetlacz podłączony do komputera stacjonarnego lub laptopa lub masz konfigurację z wieloma monitorami, możesz skończyć z monitorami cieni. To nie jest błąd specyficzny dla systemu Windows 10. Zdarzyło się to na starszych wersjach systemu Windows, tj. Na Windows 7 i 8 / 8.1. Jeśli monitor cieni ciągle wraca, możesz odświeżyć lub zaktualizować sterowniki graficzne.

x