Jak zminimalizować dowolną aplikację do zasobnika systemowego w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje, które mogą działać w tle, często mają opcję zminimalizowania do paska zadań. Przykładem takiej aplikacji jest uTorrent. Możesz dodać swój torrent do aplikacji i zamknąć ją. Będzie nadal działać w zasobniku systemowym i pobierać torrent w tle. Nie wszystkie aplikacje mają tę opcję, ale możesz zminimalizować dowolną aplikację do zasobnika systemowego za pomocą innej aplikacji o nazwie Minimalizuj do zasobnika.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Zminimalizuj aplikację do zasobnika systemowego

Pobierz i zainstaluj Minimize to Tray. Po zainstalowaniu chcesz najpierw uruchomić okno konfiguracji aplikacji. Tutaj możesz skonfigurować, które aplikacje zostaną zminimalizowane do paska zadań. To całkiem proste; po prostu przeciągnij i upuść plik EXE aplikacji na listę aplikacji. Alternatywnie możesz wpisać nazwę aplikacji w polu nazwy pliku, a aplikacja automatycznie wyszuka plik EXE. Jeśli powyższe dwie opcje nie działają, możesz użyć przycisku przeglądania, aby wyszukać plik EXE i dodać go do aplikacji. Po dodaniu wszystkich aplikacji, które chcesz zminimalizować, kliknij przycisk OK i zamknij aplikację. Zminimalizuje się do samego zasobnika systemowego.

  Jak wyłączyć powiadomienia „Wypróbuj Edge” w systemie Windows 10

Aby zminimalizować aplikację do zasobnika systemowego, po prostu kliknij przycisk minimalizowania w oknie aplikacji. Zostanie zminimalizowany do zasobnika systemowego, nawet jeśli sama aplikacja nie obsługuje tej funkcji natywnie. Aby zmaksymalizować aplikację, po prostu kliknij jej ikonę na pasku zadań.

Ta aplikacja ma dwa świetne zastosowania; Możesz go użyć do szybkiego i intuicyjnego ukrycia aplikacji. Możesz ukryć aplikacje za pomocą specjalnych skrótów klawiaturowych, ale nie ma nic bardziej intuicyjnego niż przycisk minimalizowania, którego używasz od wieków. Drugim zastosowaniem jest oczywiście zminimalizowanie aplikacji, która nie potrzebuje całego okna, aby zrobić to, co robi. Na przykład, jeśli pobierasz plik w przeglądarce, tak naprawdę nie potrzebujesz go do otwierania całego okna. Możesz zminimalizować go do paska zadań i kontynuować pracę nad wszystkim, czego potrzebujesz.

  Jak ustawić limity aplikacji i gier w systemie Windows 10

Gdy zminimalizujesz aplikację do paska zadań za pomocą tego narzędzia, zminimalizowana aplikacja nie pojawi się w widoku zadań w systemie Windows 10, a także nie będzie można zobaczyć okna podglądu aplikacji na pasku zadań, ponieważ będzie brak ikony. Uruchomienie aplikacji zminimalizowanej w ten sposób nie zmniejszy jej wpływu na system.

x