01/20/2022

Jak uzyskać ikony systemu Windows 98 w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 7 zbliża się do końca swojego życia. Microsoft wkrótce zakończy wsparcie dla systemu operacyjnego, który był jednym z najlepszych i najbardziej stabilnych, jakie firma kiedykolwiek wydała. Windows 98 był podobny; działał dobrze i chociaż użytkownicy ostatecznie musieli go zaktualizować, nadal pozostaje w pamięci jako jeden z najlepszych systemów operacyjnych wydanych przez firmę Microsoft. Jeśli czujesz trochę nostalgii za Windows 98 lub po prostu naprawdę lubisz ikony z systemu operacyjnego, nadal możesz je zdobyć w systemie Windows 10. Jeśli chodzi o ikony, to tylko pliki graficzne, więc nic Cię nie powstrzyma uzyskiwanie ikon systemu Windows 98 w systemie Windows 10, z wyjątkiem odrobiny smaru wymaganego do ustawienia ich wszystkich.

Ikony systemu Windows 98

Aby uzyskać pełny zestaw ikon systemu Windows 98, odwiedź tę witrynę. Przewiń przeglądarkę ikon i kliknij ikonę, której chcesz użyć. Zapisz go jako plik. Obrazy są zapisywane jako pliki PNG i należy je przekonwertować na pliki ICO dla systemu Windows 10.

Konwersja pliku PNG do pliku ICO dla systemu Windows 10. Jest wiele bezpłatnych aplikacji, które mogą to zrobić, ale najprostsza z nich to ICO Convert. Prześlij plik PNG i przekonwertuj go na plik ICO dla systemu Windows.

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu na czas z terminala na macOS

Zmień ikony w systemie Windows 10

Gdy masz już wszystkie ikony, których chcesz użyć, musisz zabrać się do ich zmiany. Zrobimy to na dwóch różnych etapach, ponieważ zmiana ikon folderów i plików jest inna niż zmiana ikon tego komputera i Kosza.

Ten komputer, kosz, sieć, folder użytkownika

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Motywy, a po prawej stronie zobaczysz opcję o nazwie „Ustawienia ikony pulpitu”. Kliknij go, a pojawi się poniższe okno. Wybierz element, który chcesz zmienić, a następnie kliknij Zmień ikonę.

W oknie, które zostanie otwarte, wybierz plik ikony, którego chcesz użyć. Upewnij się, że jeśli używasz różnych ikon Kosza, używasz różnych ikon zarówno dla stanu pustego, jak i pełnego. Kliknij Zastosuj, a ikona się zmieni. Upewnij się, że pliki ikon są zapisane w miejscu, w którym ich nie przeniesiesz.

Sprawdź -   Jak bezpieczny jest Omegle?

Foldery i pliki

Aby zmienić ikony folderów i plików, przejdź do jednej z nich i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości z menu kontekstowego. W oknie Właściwości wybierz kartę Dostosuj. Kliknij przycisk Zmień ikonę, a następnie wybierz ikonę folderu systemu Windows 98, której chcesz użyć. Kliknij Zastosuj.

Powtórz to dla plików i wszystkich innych elementów, dla których chcesz zmienić ikonę.

x