iOS

Jak uzyskać kompilacje programistyczne iOS 10 przed wydaniem publicznej wersji beta

Na WWDC 2016 Apple ogłosił iOS 10 i tego samego dnia udostępnił wersję beta programistom. Publiczny program beta Apple wciąż istnieje, a użytkownicy, którzy chcą przetestować nową wersję iOS, będą musieli poczekać do połowy lipca, aż beta iOS 10 zostanie publicznie udostępniony. Jeśli nie jesteś programistą i masz ochotę wypróbować nową wersję iOS, nadal istnieje sposób, aby ją zdobyć. To prawda, połowa lipca nie jest zbyt odległa, ale obecnie data jest niepewna. Oto, jak możesz teraz uzyskać iOS 10 Beta na swoim iPhonie.

Aktualizacja: Publiczna beta iOS 10 jest już dostępna.

Ten proces wymaga iPhone’a lub iPada, który jest obsługiwany przez iOS 10. Nie potrzebujesz urządzenia po jailbreaku. Zanim zaczniesz, wykonaj kopię zapasową urządzenia. Poważnie. Zrób to.

iOS 10 beta jest udostępniany za pośrednictwem Zestii, formalnie znanej jako X-Cydia. Jest to narzędzie, które pozwala pobierać aplikacje, na które Apple nigdy by nie zezwalał w App Store, ale w przeciwieństwie do Cydii nie wymaga instalacji urządzenia po jailbreaku.

Krok 1: Zainstaluj Zestię, wpisując ten adres w Safari „zestia.lmdinteractive.com” lub odwiedź link na końcu tego posta w Safari na iPhonie lub iPadzie. Łącze będzie działać tylko w Safari i żadnej innej przeglądarce. Kliknij przycisk „Zainstaluj Zestię”. Gdy pojawi się monit o zainstalowanie profilu Zestia 2.0, dotknij „Zainstaluj”. Zostaniesz poproszony o podanie hasła. Po zakończeniu pobierania aplikacja Zestia zostanie dodana do ekranu głównego.

Zestia-profile

Krok 2: Otwórz Zestię, a na samej górze ekranu głównego aplikacji zobaczysz „iOS 10 Developer Beta 1” jako polecaną aplikację. Jeśli go nie widzisz, będziesz musiał wyszukać go ręcznie na liście aplikacji. Zestia nie ma funkcji wyszukiwania. Stuknij przycisk instalacji.

Zestia-homeZestia-ios-10

Zostaniesz poproszony o zainstalowanie nowego profilu, zaakceptowanie warunków użytkowania i ponowne uruchomienie urządzenia.

Zestia-ios-10-profile ios-10-beta-tos

Krok 3: Po ponownym uruchomieniu telefonu otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, a zobaczysz nową wersję iOS, tj. IOS 10 beta 1 jest dostępny do pobrania. Kliknij przycisk „Pobierz i zainstaluj” i gotowe. Upewnij się też, że masz kopię zapasową swojego urządzenia.

ios-beta-update ios-10-beta-install

Zainstaluj Zestię

x