Jak przechwycić krótki klip z transmisji na żywo w serwisie Twitch


Twitch to idealne miejsce, jeśli lubisz oglądać ludzi grających w gry. YouTube zdecydowanie próbuje dołączyć do transmisji na żywo, ale Twitch jest preferowanym miejscem przez większość nadawców gier. Rzecz w Twitchu polega na tym, że nie jest to witryna hostingowa wideo, która próbuje dopasować się do innej niszy, nieznacznie się dostosowując. Jest przeznaczony dla graczy i zawiera funkcje, które sprawiają, że oglądanie lub ponowne przeżywanie niesamowitych chwil podczas transmisji jest przyjemniejsze. Jakiś czas temu Twitch wprowadził nową funkcję, która pozwala użytkownikom wycinać sekcję transmisji na żywo i udostępniać ją. Ta funkcja jest osadzona w samym odtwarzaczu i przechwytuje ostatnie 30 sekund transmisji dokładnie od momentu kliknięcia przycisku. Oto jak to działa.

Przycisk klipu wygląda jak tablica do klaskania i pojawia się obok przycisku ustawień. Kliknij go, a otworzy się nowa karta.

Nowa karta pokazuje tworzony klip. Klip będzie trwał 30 sekund i będzie zawierał przyciski do kopiowania linku do niego i udostępniania go na Facebooku, Twitterze i Reddicie. Przycisk u dołu umożliwia oglądanie całego wideo, z którego został wyodrębniony klip, i śledzenie nadawcy. Nigdzie nie zobaczysz opcji pobierania, ale jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy w odtwarzaczu multimedialnym i wybierzesz „Zapisz wideo jako” z menu kontekstowego, możesz zapisać klip jako plik MP4.

twitch-clip

Funkcja obcinania działa tylko podczas transmisji na żywo. W przypadku transmisji na żywo to najszybszy sposób na podzielenie się niesamowitym momentem z gry ze znajomym. Mógłby być przydatny w nagranym strumieniu, gdzie mógłby być najłatwiejszym sposobem na wycięcie części wideo. Oczywiście nieuwzględnienie tego jest prawdopodobnie próbą zapobieżenia kradzieży treści.

x