Jak uzyskać Odłóż kartę krawędzi na bok w Chrome

Microsoft jest w trakcie przebudowy Edge'a. Jest teraz całkowicie oparty na Chromium, co oznacza, że ​​ma te same funkcje, co Chrome. Możesz zainstalować rozszerzenia Chrome, a także motywy Chrome. Oryginalny Edge miał kilka użytecznych funkcji, z których jedną było odłożenie kart na bok. Niestety Edge z Chromium go nie ma, ponieważ Chrome nie ma go po wyjęciu z pudełka. Możesz uzyskać funkcję Edge Tabs Set Aside w Chrome z rozszerzeniem o nazwie Karty na bok.

Karty odłożone na bok w Chrome

Zainstaluj zakładki oprócz Sklep internetowy Chrome. Rozszerzenie doda ikonę obok paska adresu URL. Kliknij go, a zobaczysz przycisk plus w prawym dolnym rogu. Kliknij go i nadaj zapisanym kartom, np. Nazwę sesji. Po kliknięciu przycisku plus rozszerzenie wyświetli również listę wszystkich kart otwartych w różnych oknach Chrome.

Po nadaniu sesji nazwy, wybierz zakładki, które chcesz odłożyć na bok, i kliknij przycisk Gotowe.

Aby przywołać karty, które odłożyłeś na bok, kliknij ponownie ikonę rozszerzenia. Wyskakujące okienko wyświetli wszystkie sesje, które zostały w nim zapisane, a obok nazwy sesji znajduje się opcja „Otwórz wszystko”. Po kliknięciu nazwy sesji zostanie ona rozwinięta, aby wyświetlić zapisane w niej karty. Możesz selektywnie otwierać te karty. Jeśli chcesz je wszystkie otworzyć, jest do tego przycisk.

Aby usunąć sesję, kliknij przycisk Zamknij obok niej.

Karty na bok nie mają jeszcze wiele ze względu na ustawienia. To jest całkiem nowe rozszerzenie i jest w trakcie aktywnego rozwoju. To powiedziawszy, możesz włączyć animacje, jeśli chcesz. Są domyślnie wyłączone, ponieważ będą wymagały więcej zasobów systemowych. Chrome już zużywa sporo pamięci RAM, a dodawanie rozszerzeń zwiększa obciążenie zasobów systemowych, dlatego animacje są wyłączone, aby zmniejszyć niepotrzebne obciążenia, które mogą dodać. Jeśli masz zasoby systemowe do oszczędzania, śmiało włącz animacje.

Ponieważ jest to rozszerzenie do Chrome, możesz go używać również w nowej Chromium Edge, aby uzyskać funkcję Odkładanie kart, którą pierwotnie posiadał Edge.

Rozszerzenie poprawia oryginalną funkcję Edge. Pozwala użytkownikom wybrać, które karty mają zostać odłożone na bok, i nie usuwa automatycznie zapisanej sesji, gdy użytkownik ją otworzy.