Jak wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie systemu macOS

Notatka na pulpicie to dobry sposób, aby przypomnieć o czymś ważnym lub mieć dostęp do ważnych informacji. Karteczki samoprzylepne są często podstawowym narzędziem służącym do dodawania ważnych informacji do pulpitu, ale nie zawsze wykonują zadanie. Informacje nadal mogą zostać utracone w przypiętej notatce. Oto, w jaki sposób możesz łatwo wyświetlać własny tekst na pulpicie systemu macOS.

Chcesz wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie w systemie Windows 10? Omówiliśmy, jak możesz to zrobić za pomocą skórki Rainmeter.

Niestandardowy tekst na pulpicie macOS

Aby wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie macOS, użyjemy narzędzia o nazwie GeekTool. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z systemu Windows lub słyszałeś o Rainmeter, ta aplikacja jest odpowiednikiem Maca.

Tekst będzie pochodził z prostego pliku TXT. Umożliwia to łatwą zmianę tekstu w dowolnym momencie. Śmiało, utwórz plik tekstowy i wprowadź tekst, który chcesz wyświetlić.

Zainstaluj GeekTool i otwórz to.

Przeciągnij element Shell i upuść go na pulpicie. Zobaczysz ramkę zastępczą, która określi miejsce pojawienia się tekstu. Możesz go przenieść teraz lub później, to zależy od ciebie.

Zobaczysz także okno Właściwości. Okno ma pole „Polecenie”.

W polu Polecenie wprowadź następujące polecenie;

cat path-to-text-file

Ramka zastępcza pokaże tekst w pliku. Może ci się nie podobać, w takim przypadku użyj okna Właściwości, aby zmienić kolor tła, na którym wyświetlany jest tekst. Aby zmienić czcionkę i kolor tekstu, kliknij przycisk „Kliknij tutaj, aby ustawić czcionkę i kolor…”. Możesz wybrać dowolny kolor i dowolną czcionkę zainstalowaną na komputerze Mac.

Po ustawieniu czcionki i koloru wróć do okna GeekTool i zamknij je. Upewnij się, że go nie opuszczasz. Aplikacja musi nadal działać, aby wyświetlać tekst.

Po zamknięciu okna aplikacji okno Właściwości zniknie. W tym momencie nie możesz edytować wyglądu tekstu ani jego pozycji na ekranie. Jeśli zmienisz tekst w pliku, będziesz musiał ponownie otworzyć GeekTool, a tekst zostanie zaktualizowany, gdy to zrobi. Podobnie, aby przenieść tekst, musisz otworzyć GeekTool, a następnie przeciągnąć ramkę wokół tekstu, aby go przenieść.

GeekTool jest dość potężnym narzędziem, więc zapoznaj się z innymi jego opcjami i wieloma dostępnymi dla niego Geekletami.