Udostępnij teraz w social media:

Notatka na pulpicie to dobry sposób, aby przypomnieć o czymś ważnym lub aby ważne informacje były łatwo dostępne. Notatki samoprzylepne są często narzędziem służącym do dodawania ważnych informacji do pulpitu, ale nie zawsze wykonują swoje zadanie. Informacje mogą zostać utracone w przypiętej notatce. Oto, jak możesz łatwo wyświetlać niestandardowy tekst na pulpicie macOS.

Chcesz wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie w systemie Windows 10? Omówiliśmy, jak możesz to zrobić ze skórką Rainmeter.

Niestandardowy tekst na pulpicie macOS

Aby wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie macOS, użyjemy narzędzia o nazwie GeekTool. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z systemu Windows lub słyszałeś o Rainmeter, ta aplikacja jest jej odpowiednikiem na Maca.

Sprawdź -   Jak osadzić film z YouTube przy wyciszonej głośności

Tekst będzie pochodził z prostego pliku TXT. Pozwala to łatwo zmienić tekst, kiedy tylko chcesz. Śmiało i utwórz plik tekstowy i wprowadź tekst, który chcesz wyświetlić.

Zainstaluj GeekTool i otwórz.

Przeciągnij element Shell i upuść go na pulpicie. Zobaczysz ramkę zastępczą, która określi, gdzie pojawi się tekst. Możesz go przenieść teraz lub później, zależy to od Ciebie.

Zobaczysz także okno Właściwości. W oknie znajduje się pole „Polecenie”.

W polu Polecenie wprowadź następujące polecenie;

cat path-to-text-file

Ramka zastępcza pokaże tekst w pliku. Możesz nie podobać się, jak to wygląda, w takim przypadku użyj okna Właściwości, aby zmienić kolor tła, na którym wyświetlany jest tekst. Aby zmienić czcionkę i kolor tekstu, kliknij przycisk „Kliknij tutaj, aby ustawić czcionkę i kolor…”. Możesz wybrać dowolny kolor i dowolną czcionkę zainstalowaną na komputerze Mac.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Arrongin w systemie Linux

Po ustawieniu czcionki i koloru wróć do okna GeekTool i zamknij je. Upewnij się, że go nie rzucasz. Aplikacja musi nadal działać, aby wyświetlać tekst.

Po zamknięciu okna aplikacji okno Właściwości zniknie. W tym momencie nie możesz edytować wyglądu tekstu ani jego pozycji na ekranie. Jeśli zmienisz tekst w pliku, będziesz musiał ponownie otworzyć GeekTool, a tekst zostanie zaktualizowany, gdy to nastąpi. Podobnie, aby przenieść tekst, będziesz musiał otworzyć GeekTool, a następnie przeciągnąć ramkę wokół tekstu, aby go przenieść.

GeekTool to dość potężne narzędzie, więc zapoznaj się z niektórymi innymi opcjami i wieloma dostępnymi dla niego Geekletami.