Udostępnij teraz w social media:

Microsoft jest w trakcie przebudowy Edge. Jest teraz całkowicie oparty na Chromium, co oznacza, że ​​ma te same funkcje, co Chrome. Możesz zainstalować na nim rozszerzenia Chrome, a także motywy Chrome. Oryginalny Edge miał kilka przydatnych funkcji, z których jedną było odkładanie zakładek. Niestety Edge oparty na Chromium nie będzie go miał, ponieważ Chrome nie ma go po wyjęciu z pudełka. Możesz pobrać funkcję Edge Tabs Setide w Chrome z rozszerzeniem o nazwie Tabs Aside.

Karty odłożone w Chrome

Zainstaluj karty oprócz Sklep internetowy Chrome. Rozszerzenie doda ikonę obok paska adresu URL. Kliknij go, a zobaczysz przycisk plusa w prawym dolnym rogu. Kliknij go i nadaj zapisanym zakładkom, tj. Nazwę sesji. Po kliknięciu przycisku plusa rozszerzenie wyświetli również listę wszystkich kart otwartych w różnych oknach Chrome.

Sprawdź -   Jak wyświetlić siłę sieci Wi-Fi na iOS

Po nadaniu nazwy sesji wybierz karty, które chcesz odłożyć na bok, i kliknij przycisk Gotowe.

Aby przywołać odłożone karty, kliknij ponownie ikonę rozszerzenia. Wyskakujące okienko wyświetli listę wszystkich zapisanych w nim sesji, a obok nazwy sesji znajduje się opcja „Otwórz wszystko”. Jeśli klikniesz nazwę sesji, rozwinie się, pokazując zapisane w niej karty. Możesz selektywnie otwierać te karty. Jeśli chcesz je wszystkie otworzyć, jest do tego przycisk.

Aby usunąć sesję, kliknij przycisk zamykania obok niej.

Tabs Aside nie ma jeszcze zbyt wielu ustawień. To całkiem nowe rozszerzenie i jest aktywnie rozwijane. To powiedziawszy, możesz włączyć animacje, jeśli chcesz. Są one domyślnie wyłączone, ponieważ wymagają więcej zasobów systemowych. Chrome ma już tendencję do zużywania dużej ilości pamięci RAM, a dodanie rozszerzeń zwiększa obciążenie zasobów systemowych, dlatego animacje są wyłączone, aby zmniejszyć niepotrzebne obciążenie, które mogą dodać. Jeśli masz wolne zasoby systemowe, włącz animacje.

Sprawdź -   Jak włączyć automatyczne przeskakiwanie w grze Minecraft w systemie Windows 10

Ponieważ jest to rozszerzenie Chrome, możesz go używać również w nowym Chromium Edge, aby uzyskać funkcję Tabs Setide, którą pierwotnie miał Edge.

Rozszerzenie to poprawia oryginalną funkcję Edge. Pozwala użytkownikom wybrać, które karty mają zostać odłożone, i nie usuwa automatycznie zapisanej sesji, gdy użytkownik ją otworzy.