Udostępnij teraz w social media:

Macbook ma całkiem niezłą żywotność baterii, a przekonasz się, że wytrzymuje wiele innych laptopów, które są dostępne w tym samym lub wyższym przedziale cenowym. Jak każda bateria, bateria Macbooka ma ograniczoną liczbę cykli, przez które można ją ładować, a potem, powoli, bardzo powoli, zacznie mniej naładować. Spadek jest jednak powolny, jeśli chcesz mieć oko na jego poziom naładowania, możesz włączyć alerty niskiego / pełnego naładowania baterii w systemie macOS.

Aby otrzymywać powiadomienia o niskim / pełnym naładowaniu baterii, musisz zainstalować bezpłatną aplikację o nazwie Battery Monitor: Health, Info. Jest dostępny w Mac App Store.

Sprawdź -   Oficjalna aplikacja do archiwizacji RAR jest już dostępna na Androida

Alerty o niskim / pełnym naładowaniu baterii

Zainstaluj Monitor baterii: Zdrowie, Informacje i uruchom go. Doda ikonę do paska menu, która wskaże, czy bateria jest aktualnie ładowana. Jeśli się rozładowuje, tj. Pracujesz na zasilaniu bateryjnym, pokaże Ci aktualny procent baterii i pozostały czas.

Kliknij ikonę, a następnie w menu, które zostanie otwarte, kliknij ikonę hamburgera. Z menu wybierz Preferencje.

W oknie Preferencje znajdziesz sekcję Powiadomienia. Istnieją dwa rodzaje powiadomień, które można włączyć; powiadomienia o niskim i pełnym naładowaniu baterii. Włącz je obie i użyj suwaków, aby ustawić niski i pełny poziom naładowania baterii, który uruchomi alert. Zamknij okno i normalnie korzystaj z MacBooka.

W zależności od źródła zasilania, z którym korzystasz z MacBooka, otrzymasz ostrzeżenia o niskim poziomie naładowania baterii lub o jej pełnej (lub prawie pełnej), w zależności od aktualnego poziomu naładowania. Jak każde inne powiadomienie w systemie macOS, możesz je odrzucić i nie będzie Ci już przeszkadzać.

Sprawdź -   Jak korzystać z nowej piaskownicy systemu Windows 10 (do bezpiecznego testowania aplikacji)

Użytkownicy lubią mieć oko na poziom naładowania swojej baterii z różnych powodów. Niski poziom naładowania baterii ma sens. Jeśli bateria się wyczerpuje, pamiętaj o zapisaniu wszelkich prac lub przełączeniu się na źródło zasilania, zanim bateria się rozładuje.

Alert pełnego lub prawie pełnego naładowania baterii jest przydatny, gdy nie chcesz, aby MacBook był podłączony do zasilania po całkowitym naładowaniu. Może to być również przydatne, jeśli czekasz na pełne naładowanie komputera MacBook lub naładowanie go do określonego poziomu, abyś mógł wyjść i zabrać go ze sobą.

Poziomy alertów dla obu typów alertów można dostosować. Aplikacja dokładnie raportuje poziom naładowania, jeśli jednak używasz jej do wyświetlania czasu pozostałego do bieżącego naładowania baterii, powinieneś wiedzieć, że nie zawsze podaje dokładną wartość.

Sprawdź -   Jak dostosować wiadomości-śmieci i bezpiecznych nadawców w programie Outlook

Szukasz czegoś podobnego w systemie Windows 10? Jesteśmy z Tobą.